У США готують пропозиції щодо виведення ланцюжків поставок з Китаю
Американські законодавці та офіційні особи готують пропозиції, спрямовані на те, щоб змусити американські компанії вивести свої операції або ключових постачальників з Китаю
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на агентство Reuters.
Зокрема, мова йде про податкові пільги, нові правила і ретельно структуровані субсидії.
Президент США Дональд Трамп минулого тижня підписав розпорядження, яке дало американському агентству з іноземних інвестицій нові повноваження з надання допомоги виробникам в Сполучених Штатах. За словами Трампа, мета полягає в тому, щоб "зробити все, що потрібно Америці для себе, а потім експортувати у світ, включаючи ліки".
Агентство також посилається на слова кількох десятків урядових чиновників із США, які говорять про ідею "перерозподілу коштів", щоб заохотити американські компанії кардинально оновити свої відносини з Китаєм.
При цьому Трамп давно пообіцяв повернути виробництво з-за кордону, але недавнє поширення коронавірусу і пов'язані з ним побоювання з приводу залежності США від медичних і продовольчих ланцюжків постачань з Китаю загальмували цю ідею.
Зазначається, що Конгрес вже почав роботу над іншим пакетом податково-бюджетних стимулів для компаній, які будуть виходити з ланцюжків поставок, пов'язаних з Китаєм.
Також підкреслюється, що частка Китаю у 2019 році склала близько 18% від загального імпорту США.
"Коронавірус став хворобливим сигналом, оскільки ми дуже залежимо від таких країн, як Китай, у тому, що стосується критично важливих предметів медичного призначення", - заявив сенатор США Ліндсі Грем минулого тижня.
Тим часом Державний департамент працює з іншими агентствами та урядами інших країн над диверсифікацією американських ланцюжків поставок з Китаю.
"Це включає повернення виробництва в Сполучені Штати та розширення нашої бази міжнародних виробничих партнерів", - сказав представник Держдепу.
Раніше Трамп припустив, що міг би розірвати всі зв'язки з Китаєм. Також Адміністрація президента США обмірковує кілька шляхів можливого покарання або отримання фінансової компенсації від Китаю.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе