live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кличко відповів Зеленському щодо "Укрбуду": “Казати, що Київ має сам розібратися з наслідками, як мінімум, некоректно”


фото: ub.com.ua
Наразі є три проблемних питання щодо недобудов “Укрбуду”, і вони не входять до компетенції мера Києва та столичної влади, заявив Кличко

Так київський міський голова Віталій Кличко відповів під час онлайн-пресконференції після заяви президента Зеленського, що мера Києва залучать до процесу вирішення цієї проблеми, передає Еспресо.TV

"Хочу наголосити, що "Укрбуд" – компанія, засновником якої є не якась “шарашкіна контора”. Засновником компанії і корпорації, під егідою якої велося будівництво, є Кабінет Міністрів України. І говорити, що Кличко зараз може взяти і сам розібратися з наслідками дій недобросовісного забудовника – як мінімум, некоректно”, - зазначив мер столиці. 

“Але, всі розуміють, що проблему 13-ти  тисяч інвесторів  "Укрбуду", - киян, які чекають на своє житло, треба вирішувати. Тому "Київміськбуд" долучився до її розв’язання і взяв на себе зобов’язання перед інвесторами. Але зіткнувся з низкою проблем, які йому спочатку обіцяли допомогти вирішити на державному рівні", - наголосив Кличко.

За його словами, сьогодні передача об’єктів "Укрбуду" до "Київміськбуду" відбувається в плановому режимі. Йдеться про 23 об’єкти – невеликий офісний центр та 22 житлових комплекси. 5 із них "Київміськбуд" вже прийняв на баланс і здійснює на них будівельні роботи. 

"Але на сьогодні є три проблемних питання. І вони не входять в компетенцію міського голови і міської влади. По-перше: питання передачі об’єктів з Міністерства оборони до "Київміськбуду" на існуючих умовах. - 4 житлових комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що треба від міністерства сьогодні – підписати договори на попередніх умовах. По – друге: співпраця з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об’єктів і тих, які "Київміськбуд" ще має прийняти на баланс. - ДАБІ, за формальними ознаками, повертає всі документи міськбуду. Правильніше навіть сказати "завертає". Через це, деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не введені  в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов по чотирьох об’єктах, по яких подавали документи на введення в експлуатацію. По-третє: на даному етапі існує нестача коштів на моменті добудови об’єктів, що розпочали зводити. Після проведеного аудиту з’ясували, що на добудову всіх об’єктів не вистачає понад 2 млрд. грн. Про це президент "Київміськбуду" заявляв не раз". - підкреслив Кличко.

Він зазначив, що кошти, про які йдеться, повернуться в процесі добудови. Але зараз потрібно вирішити це питання. І це неможливо зробити без Державної іпотечної установи, яка підпорядкована міністерству фінансів України. І до якої звернувся "Київміськбуд".

"Тому я не зовсім розумію, чому президент так сказав. І як саме Кличко може втрутитися в діяльність державних органів. Таких, як Міноборони, ДАБІ чи Державна іпотечна установа. Єдине, чим може допомогти міська влада  - це зменшення фінансового навантаження на забудовника у разі скасування сплати пайового внеску. Як це робили, наприклад, по недобудовах Войцеховського. І це питання ми зараз опрацьовуємо, щоб винести його на розгляд Київради", - наголосив Віталій Кличко.

  • Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський закликав мера Києва Віталія Кличка підключиться до вирішення питання завершення замороженого будівництва житлових комплексів “Укрбуду” компанією “Київміськбуд”:

  • “Недобудови “Укрбуду”, як я і говорив, ми передали “Київміськбуду”. Я займався ковідом, МВФом і всім іншим, і дійсно про це забув. Я б хотів, щоб Кличко, він все ж таки мер Києва, підключився до цього питання. Я думаю, він нас чує. Щоб він якомога швидше зміг розповісти, що відбувається по “Укрбуду”, - зазначив Зеленський.

  • 22 травня 2020 року петиція інвесторів житлових комплектів “Укрбуд”набрала 25 000 необхідних підписів для розгляду президентом України.

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

4 червня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати