live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чехія не пускатиме заробітчан без довідки про тест на COVID-19


фото: REUTERS
Уряд Чехії вимагає від іноземців для в'їзду до країни довідку про негативний тест на коронавірус

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Відповідну норму містить постанова уряду про закінчення надзвичайного стану в країні.

Зокрема, стосовно іноземців, в тому числі громадян України, документ передбачає, що при перетині кордону, крім чинної візи, потрібно обов’язково мати з собою довідку про негативний тест на COVID-19 видану не раніше як за чотири дні перед в’їздом до Чехії.

У довідці повинна бути вказана інформація про медичний заклад, який провів тестування, що в разі потреби дає можливість перевірити чи уточнити зазначені дані. Іноземці з такою довідкою звільняються від карантину.

Вимога мати з собою довідку про негативний тест на COVID-19 стосується в тому числі іноземців з правом постійного чи довготривалого проживання в Чехії. В разі, якщо іноземний громадянин з правом постійного чи довготривалого проживання дістався до Чехії літаком без довідки про негативний тест на COVID-19, йому потрібно буде пройти двотижневий карантин. При цьому дата прибуття до Чехії реєструється, що дає можливість відповідним органам перевірити виконання цієї вимоги.

Довідку про негативний тест на COVID-19 іноземець забезпечує і сплачує сам. На сайті міністерства внутрішніх справ Чехїі оприлюднений зразок довідки про негативний тест на COVID-19 чеською, англійсько, а також українською мовами.

Заборона на в’їзд до Чехії без довідки про негативний тест на COVID-19 не стосується тих іноземців, які перетинають територію країни транзитом і можуть це засвідчити документально, наприклад, підтвердженням про проживання, навчання чи роботу в іншій країні.

З урахуванням ситуації навколо епідемії COVID-19 правила перетину кордону до Чехії для іноземців можуть змінюватися.

  • Нагадаємо, 24 травня чеські дипломатичні представництва в Україні відновили роботу консульських відділів, спрямовану на видачу робочих віз громадянам цієї країни.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати