live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Країнам Європейського Союзу треба захистити ЄС, а Україні – ідею євроінтеграції, - Яценюк

Основні стовпи співпраці України та ЄС – перспектива членства в Євросоюзі, економіка й енергетика, безпекова співпраця та санкції проти РФ

Про це заявив голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 29 травня, пише офіційний сайт КБФ.

Арсеній Яценюк наголосив, що нині потрібно захистити Європейський Союз. Він звернувся до учасників дискусії: "Ви маєте захистити Європейський Союз у ваших державах, що є членами Союзу, а ми в Україні повинні захистити ідею європейської інтеграції".

Серед українців дуже стійка підтримка ЄС, додав він. "Український народ зробив свій екзистенційний вибір – велика єдина об’єднана Європа. Ми зробимо це і досягнемо мети", – сказав Арсеній Яценюк. Голова КБФ назвав чотири стовпи, першочергові цілі для співпраці України та ЄС.

Перша ціль, за словами Арсенія Яценюка – перспектива членства України в Євросоюзі: "Ми не просто стукатимемо в двері, ми ці двері відкриємо і будемо членами ЄС".

"Друга ціль – економіка та енергетика. Без сумніву, потрібно оновити та посилити нашу економічну та енергетичну співпрацю, адже ми вже багато досягли", – сказав він. Арсеній Яценюк також наголосив на важливості співпраці в питаннях безпеки: "Ви маєте втримувати НАТО і зробити все можливе, аби надати перспективу членства в Альянсі також і для України".

Четверте – санкції проти РФ: "Санкції мають бути продовжені і посилені. Крапка". Він також наголосив, що Європейський Союз надав українському народу безпрецедентну підтримку": "Мільйони євро, технічна підтримка, безвізовий режим, зона вільної торгівлі з ЄС, енергетична незалежність України – це тільки основне зі здобутків, які ми досягли разом з нашими європейськими друзями".

Арсеній Яценюк підкреслив важливість для європейських партнерів "змінити наратив, змінити спосіб, в який вони інформують український народ про наші спільні досягнення", не просто виділити кошти, а послати чіткий сигнал – "ми зробили це для вас": "Росія транслює зовсім інший наратив. І всі ці негативні історії легко "продавати". Нам потрібно пояснити українському народу масштаб підтримки з боку ЄС".

"Маємо надати нової сили нашій двосторонній співпраці. Потрібно вдихнути нову енергію в наші двосторонні відносини", – додав Арсеній Яценюк.

Тема онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму, організованої Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" – "Україна – ЄС: як не допустити імітації перетворень і досягти більшого?".

Учасники розмови: заступник Гендиректора Єврокомісії з питань сусідства і розширення ЄС Катерина Матернова, Віце-голова делегації Європарламенту у Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадель, Віце-голова делегації Європейського парламенту у Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Пятрас Оштрявічус, депутат Європейського парламенту, доповідач у справах України Міхаель Галлер, Міністр Кабінету Міністрів України у 2014 році, Міністр екології України у 2016-19 роках Остап Семерак, заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році, член Правління Фонду "Відкрий Україну" Данило Лубківський.

 

Все по темі

новини партнерів

7 липня, 2020 вівторок

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати