live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суди закрили майже 80% справ про порушення фінансування політсил у 2019 році


фото: sud.ua
У 2019 році суди закрили 80% розглянутих справ про порушення фінансування політичних партій

Про це повідомили у Національному агентстві з запобігання корупції у відповідь на запит руху "ЧЕСНО".

122 справи закрили у зв'язку із закінченням терміну (підтверджено вину), 265 - через закінчення терміну (без визначення вини), а 243 - у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення

НАЗК у 2019 році склала і подала на розгляд до суду 1174 протоколи про порушення фінансування партій З них на розгляді залишилася 381 справа.

У відомстві уточнили, через що суди зазвичай закривають справи:

Перша проблема – процедурна. НАЗК зобов’язане ознайомити порушників з матеріалами протоколу й лише після цього передавати його до суду. Уже на цьому етапі процес затягується, адже правопорушники або не з'являються на виклик, або уникають отримання кореспонденції. Процедурна проблема стосується й розгляду протоколів у судах, адже, за статистикою, наданою НАЗК, у судах ці справи розглядають від 1,5 до 6 місяців.

Ще одна проблема пов'язана з самими судовими рішеннями.

"Наприклад, типовим порушенням минулого року було здійснення внеску партії особою, що має податковий борг. Судові рішення у таких справах, згідно з поясненнями НАЗК, спираються на відсутність умислу або на те, що особа не була поінформована про наявність у неї податкового боргу. Також є проблеми з трактуванням того, хто є суб'єктом адміністративного правопорушення - сама партія або посадова особа партії", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у 2019 році партії повернули донорам або перерахували до держбюджету не менше 173 мільйонів гривень. Типовою причиною повернення вкладу була наявність податкового боргу у донора партії.

 

 

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати