live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нафтогаз та закон про банки: стало відомо, чого чекає МВФ від України в межах нової програми, - ЗМІ


фото: reuters
5 червня Міжнародний валютний фонд має схвалити нову кредитну програму для України на $5 млрд. Для її виконання Україна повинна дотримуватися низки умов

Про вимоги та “маяки”, на які цього разу орієнтуватиметься МВФ, розповіло ЕП джерело в уряді.

Зокрема, відомо, що більшість “маяків”, за виконанням яких буде спостерігати МВФ, уряд має виконати вже у 2020 році. Проте повідомляється, що для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися.

Вже у червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ та Ради з фінансової стабільності.

До статуту "Нафтогазу" до вересня цього року мають внести зміни, що гармонізують компанію у відповідність до принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

Також до вересня до закону про Вищу раду правосуддя мають внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВРП.

У законі про банки і банківську діяльність мають змінити зокрема, вимоги щодо структури капіталу та до самого капіталу.

Також для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації, врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб. Відповідні зміни до законодавства мають статися у вересні цього року. 

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року те, що нові договори на комунальні послуги (відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги”) укладені і прийнято спрощену процедуру переключення постачальників газу.

У березні наступного року має пройти аудит з використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом.

На вересень 2020 також планується розробка нових оргструктур ДМС і ДПС, які будуть оперувати як дві юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів. 

Запуск ДМС та ДПС, як єдиних юросіб має відбутися у січні 2021.

  • Нагадаємо, 7 травня МВФ відмовився від підписання трирічної програми з Україною, замість цього боку зосередяться на 18-місячній. Тоді Україна розраховувала, що МВФ надасть кредити на $8 млрд, при цьому $3,5 млрд очікувалися вже в цьому році.

  • 15 травня у Офісі президента заявили, що Україна розраховує отримати перший транш кредиту від угоди з Міжнародним валютним фондом протягом двох тижнів.

  • Україна очікує, що МВФ ухвалить програму в розмірі $5 млрд доларів 5 червня, а перший транш буде виділено наступного дня, заявив Шмигаль.

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

 

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати