live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через недостатнє фінансування з Одеської психлікарні доведеться виписати 600 пацієнтів, - ЗМІ

З Одеського обласного центру психічного здоров'я, що на Воробйова, 9, можуть виписати понад 600 пацієнтів - після старту другого етапу медичної реформи у медустанови немає грошей на їхнє утримання і лікування

Подробиці із посиланням на інтернетгазету Думская.net розповідає Еспресо.TV.

1 квітня всі бюджетні медичні установи країни вторинної та третинної ланки розпочали фінансувати по-новому. Кожна лікарня стала автономною, підписала договір з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) й почала отримувати гроші в межах державної програми медичних гарантій, що дозволяє лікувати пацієнтів безкоштовно

"Для кожного виду медичної послуги було встановлено свій тариф. Наприклад, психіатричне лікування оцінили в 7406,40 гривень за "пролікований" випадок. Безумовно, якщо пацієнта можна вилікувати швидко, за лічені тижні, то цей тариф здається не таким вже й низьким. Але найчастіше психіатричні недуги так швидко не проходять, і пацієнти місяцями, а то й роками перебувають в стаціонарі", - зазначається у повідомленні.

Одеський обласний центр психічного здоров'я теж підписав договір з Нацслужби, домігшись фінансування за шістьма пакетами послуг, включно із гострою, невідкладною, інтенсивною й паліативною допомогою. Однак, коли справа дійшла до перерахування грошей за договором, Центр отримав лише всього близько 4800 грн за одного пацієнта.

Як розповів головлікар ООЦПЗ Анатолій Волощук, в центрі порахували, що утримання одного пацієнта в місяць обходиться приблизно в 11 тис. грн (з урахуванням всіх витрат на його лікування, харчування, зарплату медперсоналу, комунальні послуги і т.д.). Одеська облрада як власник центру взяв на себе витрати по комунальних платежах, в зв'язку з чим "вартість" пацієнта дещо зменшилася - до 9100 грн на місяць. Але це все одно набагато більше, ніж центр отримав в рамках державного фінансування.

Наразі в медичній установі нараховується 1050 ліжок. У стаціонарі перебуває понад 1000 пацієнтів.

"З них 609 осіб перебувають в нашому центрі більше місяця. Хто два місяці, хто три, а деякі роками лежать. По суті, ці люди потребують постійної допомоги, на яку нам не дали грошей. Ми отримали всього 43% від необхідного фінансування", - нарікає Волощук.

В Одеській обласній раді вважають, що головлікар "нагнітає" і центру непогано б почати заробляти самостійно.

При цьому багато фахівців вважають, що значна частина "довгих" пацієнтів центру знаходиться там безпідставно.

"«Це такий варіант будинку для осыб літнього віку за бюджетний кошт. Туди влаштовують незручних людей похилого віку, які заважають, наприклад, продати квартиру або взагалі заважають, й успішно про них забувають. А держава повинна все це фінансувати. Мені здається, цю практику необхідно припинити. Є будинки престарілих - комунальні та приватні, - відправляйте людей туди, якщо вже припекло. А в психіатричній лікарні людей повинні лікувати. І паліативну допомогу в спеціалізованих клініках потрібно надавати не кожному старому з деменцією, а дійсно важким хворим", - вважає правозахисник Олександр Іванов.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати