Прокуратура обшукує "Електроважмаш": поставляли запчастини в Росію в обхід санкцій

Упродовж 2019-2020 років підприємство під виглядом договірних відносин з англійською фірмою поставляло агрегати та запчастини для тепловозів Брянському машинобудівному заводу в обхід санкцій та за значно заниженими цінами

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

За словами прокурора області Олександра Фільчакова, у ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2019-2020 рр. посадовими особами підприємства за відсутності контролю за забезпеченням прибутковості з боку його керівника укладено низку завідомо збиткових угод. Під виглядом договірних відносин з англійською фірмою поставка агрегатів та запчастин для тепловозів в обхід санкцій відбувалась напряму з ДП "Завод "Електроважмаш»"до Брянського машинобудівного заводу, який є найбільшим виробником маневрових та магістральних тепловозів у Російській Федерації.

Усі розрахунки проводились у російських рублях. При цьому продукція ДП, яке й так знаходиться у вкрай скрутному фінансовому становищі, реалізовувалась за вартістю, значно нижчою від фактичної собівартості. 

"За попередньо встановленими даними, внаслідок здійснення лише двох поставок тягових агрегатів державному підприємству заподіяно шкоду на суму 1 млн 100 тис. грн", - сказано у повідомленні.

Ще низку поставок по вже підписаних посадовими особами підприємства специфікаціях не здійснено через незавершення виробничого циклу.

У прес-службі зазначили, що наразі в приміщеннях держпідприємства "Завод "Електроважмаш" проводяться обшуки з метою вилучення доказів злочинної діяльності посадових осіб підприємства, зокрема — щодо реалізації за аналогічною схемою інших видів продукції. Встановлюються особи, причетні до скоєння вказаного кримінального правопорушення.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати