.

"Це була провокація Делі": Китай відреагував на військове зіткнення з Індією в Гімалаях


фото: reuters
Китай заявив, що військове зіткнення з Індією в Гімалаях було результатом провокації індійських військовослужбовців

Зокрема, МЗС Китаю закликало Індію не робити односторонніх дій і не створювати конфліктних ситуацій, повідомляє Reuters. 

"Індійські війська спровокували конфлікт, напавши на китайських військовослужбовців, що призвело до серйозного загострення конфлікту", - йдеться в заяві МЗС КНР.

16 червня Індія заявила про військове зіткнення з КНР в прикордонних західних Гімалаях, в результаті чого загинули військовослужбовці індійської армії.

Це перший випадок загибелі військовослужбовців за кілька десятиліть прикордонного протистоянні двох держав.

З початку 1960-х років між Індією і КНР існує територіальний конфлікт навколо регіону Ладакх в Гімалаях. У 1962 році між країнами велася прикордонна війна за контроль над регіоном. У 1990-х роках сторони домовилися про деескалацію в спірному регіоні.

У 2017 році прикордонний конфлікт між двома ядерними державами відновився з новою силою через наміри КНР прокласти нову дорогу в спірному регіоні.

На початку травня 2020 року відбулися сутички між прикордонниками двох країн, після чого Пекін і Делі почали стягувати на кордон важку бронетехніку та підрозділи регулярної армії.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати