"Дивно, якщо не трагікомічно": МЗС України про намагання РФ виправдовувати пакт Молотова-Ріббентропа

У МЗС України вважають, що ідея членів Держдуми РФ скасувати засудження пакту Молотова–Ріббентропа виглядає "дивно, якщо не трагікомічно"

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Невідомо, як ця ідея буде реалізовуватися у Держдумі РФ, але якщо вона стане доконаним фактом, думаю, реакція буде дуже бурхливою, і не тільки від МЗС, а й від суспільства, Українського інституту національної пам’яті, від наших політиків", - сказав дипломат.

Він зауважив, що ідея скасувати засудження пакту Молотова–Ріббентропа, який фактично почав Другу світову війну, виглядає "дивно, якщо не трагікомічно"..

"Росіяни заявляють, що ревізією історії займається Захід. Але ж вони самі раніше оприлюднили всі докази агресивної політики Радянського Союзу! Домовленість Сталіна і Гітлера про поділ Польщі і сфер впливу підтверджують архівні матеріали. Це була така real politic, яка базувалася на імперських амбіціях кожного з цих тиранів. А тепер у путінській Росії усе це відбілюють і звинувачують у розв’язуванні Другої світової війни всіх інших, але тільки не Сталіна", - констатував заступник міністра.

  • Як відомо, 24 грудня 1989 року З'їзд народних депутатів СРСР ухвалив постанову "Про політичну і правову оцінку радянсько-німецького договору про ненапад", якою засудив факт підписання "секретного додаткового протоколу" та інших секретних домовленостей із Німеччиною.
  • Наприкінці травня 2020 року депутат Держдуми РФ Олексій Журавльов вніс на розгляд законопроєкт, яким запропонував скасувати постанову.
  • 9 червня комітет Думи із міжнародних справ схвалив проєкт закону і передав його на подальший розгляд.

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати