live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На ключові посади у ДБР таємно призначили харківських СБУшників з сумнівним минулим

У Державному бюро розслідувань засекретили призначення керівництва органу

Втім, журналістам Watchdogs.Розслідування вдалось дізнатись імена і подробиці біографії заступників в.о. директора ДБР Олександра Соколова.

Так, 9 вересня минулого року у ДБР видали наказ про відомості, що становлять службову інформацію і не підлягають публічному оприлюдненню. Понад сотня пунктів - під грифом таємно.

Відомості, що містять інформацію про призначення, звільнення та переведення працівників оперативних підрозділів органу ДБР. Тобто, в один момент, під сімома замками опинилися не лише подробиці проведення конкурсів, а й імена їхніх переможців.

Саме в оперативне управління почали призначати харківських колег чинного очільника ДБР - Соколова.

Як вдалось дізнатись, з 2006 по 2010 рр. Соколов працював у СБ Харківської області. Він і його начальник Ігор Гейда стали фігурантами суду.

Так, у грудні 2007-го лейтенант СБУ Соколов зустрівся з невідомою особою, яка надала йому інформацію і документи, які підтверджують цю інформацію, що через кордон контрабандою перевозять дві автівки - Мерседес та Лексус, а також, зазначила, що цей факт можливо має відношення до іншої справи щодо контрабанди, яка вже розслідується в їх управлінні.

Соколов взяв інформацію, написав рапорт і передав своєму керівнику Ігорю Гейді. Утім, отримані матеріали не були зареєстровані належним чином.

У жовтні 2010 року, лейтенанта Соколова і його начальника полковника Гейду звільнили з СБУ за службовою невідповідністю. Але це не завадило їхній кар’єрі.

Тепер Соколов очолює ДБР, а Ігор Гейда - там же головне оперативне управління

Гейда - у 2017-му влаштувався головою Антимонопольного комітету у Харківській області, де пропрацював два роки. Жодного бізнесу не вів. В декларації перед звільненням з антимонопольного вказав житловий будинок на 400 квадратів та земельну ділянку 8 соток у Харкові, ще 2 ділянки по 15 соток у Харківській області, авто "Лексус" - дружини, та "Мерседес" на праві користування. Крім того, Гейда уже щонайменше три роки отримує пенсію.

Після таємного призначення Гейда почав "підтягувати" у своє ж управління й інших товаришів з Харкова. Керівником 2-го управління, в підпорядкуванні Гейди призначили Ігоря Колінка.

Колінко - був очільником Дергачівського управління Нацполіції. Два роки тому Колінко взяв на поруки своїх колег, які погоріли на хабарі.

В середньому зарплата поліцейського в Харкові складала 200 тис грн на рік. Жодних грошових заощаджень в 2016 у Колінка не було – лише квартира на 45 квадратів в Харкові, земельна ділянка в області і Toyota RAV4 у дружини, яка за останні п'ять років згідно з декларацією ніде не працювала.

У 2017 році у Колінка з’являється квартира на 115 квадратів, вартістю майже 1,5 млн грн. У 2018-му, це тоді коли Колінко взяв на поруки своїх колег, дехто пан Білаш дарує його дружині $10 тис., а через рік, цей же Білаш додає як подарунок ще 170 тис грн, а якась пані Конопльова ще 570 тисяч гривень.

Є ще один "засекречений" заступник Гейди – Євген Бочаров.

Його прізвища немає в жодному з офіційних реєстрів. 

Бочаров Євген Миколайович - з того ж таки Харківського СБУ. У 2013-му Віктор Янукович нагороджував його медаллю "За військову службу Україні".

Тож, за своєю суттю ДБР мало б розслідувати діяльність цих персонажів, натомість їх призначи-ли на ключові посади в слідчих департаментах. Харківське угруповання взяло під контроль ДБР. Конкурси втаємничені, а прізвища засекречені.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати