live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На мовного омбудсмена обрано гідного кандидата, - Святослав Літинський

Тарас Шамайда, Тарас Кремінь та Святослав Літинський
фото: Facebook Святослава Літинського
Вибори Уповноваженого з мовних питань відбулися прозоро і чесно, незважаючи на намагання влади зірвати їх, а Тарас Кремінь є людиною, яка відповідає усім критеріям очільника цього органу

Про це у коментарі Еспресо розповів учасник конкурсу, відомий львівський правозахисник та борець за дотримання мовного законодавства Святослав Літинський.

"Обрали пана Тараса Кременя. Він є науковець, філолог, народний депутат попереднього скликання та співавтор мовного закону. Був активним учасником "мовного майдану". Тобто він людина з належним досвідом у галузі мовознавства, законодавства, правозахисної діяльності та мовної політики. Він однозначно гідна кандидатура. І добре, що врешті обрано уповноваженого та утворено секретаріат і зроблено все, щоби запрацював цей орган", - відзначив Святослав Літинський.

Також він переконаний, що, не дивлячись на зусилля влади зірвати конкурс, чи провести зручну кандидатуру, вибори відбулись прозоро: "Я вважаю, що конкурс відбувся процедурно правильно і було обрано гідного кандидата. І добре, що не стало перешкодою те, що міністр культури вніс третього кандидата, що, на мою думку, не відповідало закону".

Святослав Літинський зазначив, що готовий усім, чим зможе допомагати новообраному мовному омбудсмену:"Я бачу, що зможу найкраще бути корисним у громадській раді при секретаріаті Уповноваженого, якщо така буде створена".

Нагадаємо, сьогодні на засіданні уряду призначено нового мовного омбудсмена, яким став нардеп VIII скликання від фракції "Народний Фронт" Тарас Кремінь.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати