live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄСПЛ відмовився знімати імунітет з екснардепа Логвинського заявивши, що НАБУ порушує міжнародне право


фото: hromadske
Європейський суд з прав людини виніс безпрецедентне рішення, яким відмовив Україні у знятті імунітету з колишнього народного депутата Георгія Логвинського та чоловіка судді ЄСПЛ Ганни Юдківської

Про це Логвинський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Cуд повністю відкинув доводи Генеральної прокуратури і НАБУ, і це не дивлячись на те, що відповідно до Генеральної угоди "Суд не тільки може, а й зобов'язаний зняти імунітет якщо це заважає слідству", що означає що лише наявність формального підстави для розслідування досить для зняття імунітету. Однак, суд не вважав за потрібне ставити на розгляд факти "справи". На жаль, суду довелося констатувати порушення міжнародного права і наявність таких фактів як протиправний тиск на учасників процесу (адвокатів, свідків, експертів), незаконні негласні слідчі дії, які за радянською традицією бралися на третіх осіб щоб отримати інформацію на потрібну людину і потрібного характеру", - написав він.

Одночасно із цим ЄСПЛ заявив, що НАБУ порушило Конвенцію про імунітети та привілегії Ради Європи та принципи неупередженого розслідування. 

Згідно із законодавством це рішення є обов'язковим для всіх країн-членів Ради Європи.

Логвинський зазначив, що співробітникам правоохоронних органів загрожує до 15 років позбавлення волі за зазначені дії. 

  • Українські слідчі намагалися позбавити Логвинського міжнародного захисту в межах розслідування справи про шахрайську схему, за якою Україна виплатила 54 млн грн приватній компанії "Золотий мандарин" за рішенням ЄСПЛ.
  • Так звана справа "Золотого мандарина" полягає в тому, що компанія у 2000-х передала "Київенерго" на зберігання мазут, але та відмовилася його повернути. В результаті "Золотий мандарин" дійшов до ЄСПЛ і отримав рішення про компенсацію, а Мін'юст у 2015 році підписав документ про врегулювання спору. ЄСПЛ затвердив цей документ і зняв необхідність виплати додаткової компенсації, зобов'язавши Україну виконати тільки рішення судів про повернення вартості мазуту.
  • Україна виплатила компенсацію з держбюджету, але у 2017 році Мін'юст подав позов до "Київенерго" про повернення цих коштів. У НАБУ підозрюють, що чиновники Мін'юсту могли зловживати службовим становищем в інтересах "Золотого мандарина".

Георгій Логвинський - народний депутат України VII скликання, віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи (2017—2018), віцепрезидент Європейської народної партії в Раді Європи.

 

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати