live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мелінда Герінґ: причини неуспіху Зеленського - олігархи і некомпетентність

Зеленський не зробив нічого для переслідування Коломойського, в той час як призначена недавно генеральний прокурор відкрила 24 кримінальні справи проти попередника Зеленського Петра Порошенка

Про це пише Мелінда Герінґ з Атлантичної ради США у статті для видання  The National Interest, яку цитує Радіо Свобода. 

Серед причин, чому Зеленському не вдається бути успішним президентом, авторка першою називає тісні стосунки президента України з олігархом Ігорем Коломойським. 

"Зеленський є маріонеткою Ігоря Коломойського, якого звинувачують у пограбуванні «ПриватБанку», з якого було виведено майже 6 мільярдів доларів перед націоналізацією 2016 року. Зеленський і Коломойський напевно мають тісні взаємини, адже шоу Зеленського було на каналі, яким володіє Коломойський", - йдеться у статті.

"За рік перебування на посаді Зеленський "прийняв в обійми олігархів", зазначає Мелінда Герінґ.  Коломойський має десь 30 лояльних йому депутатів у фракції "Слуги народу" і олігарх постійно нападає на людей, яких Зеленський звільняє з посад", - йдеться у публікації.

Авторка також зауважує, що члени української діаспори і представники націоналістичних переконань на західній Україні вважають Зеленського проросійським президентом. 

"Українська мова йому нерідна, він не засуджує російського президента Володимира Путіна коли трапляється нагода і демонструє гнучкість в зусиллях щодо миру у східній Україні", – пише Герінґ. Цій теорії трохи бракує доказів і вона не бере до уваги повну некомпетентність, яка зараз панує в Києві, додає вона.

Ще одна причина неуспіху Зеленського - це його некомпетентність і недосвідченість. Згідно з джерелами Герінґ, Зеленський слухає чотирьох друзів, які працюють главою його офісу, чільними радниками і головою СБУ. "Ніхто з них не розбирається в економіці чи політиці. Коли люди з цього кола з ним не погоджуються, Зеленський не знає що робити", – пише авторка.

Герінґ, спираючись на джерела, додає, що президент нікому не довіряє, хоче розставити своїх людей на всі комітети і в ради директорів, не має ідеології і наполягає, що все має бути зроблено негайно: "Він не вміє делегувати. Він ігнорує свій уряд і діє напряму з міністрами та регіональними керівниками".

"Після низки необґрунтованих кадрових рішень цієї весни, ця теорія виглядає все більш ймовірною", – пише Мелінда Герінґ.

Вона також припускає, що Зеленський став жертвою власної наївності. Володимир Зеленський сильно почав, але не впорався з різними інтересами, які суперечили одне одному, кризою та важкими кадровими рішеннями, - йдеться у статті. 

Олігархи повернули свій контроль над парламентом, вони контролюють засоби масової інформації та всі основні галузі. Поки роль грошей в політиці України не зміниться, не важливо, хто є президентом. 

"Одна річ є зрозумілою: шоу триватиме в Україні, але чи буде Зеленський зіркою цього шоу – це є іншим питанням. Натомість у Києві справи все більше виглядають як зворотній рух у майбутнє", - резюмує автор. 

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати