“Керамічний код Івана Левинського” збагатили нюансами

Резонансна виставка у Львові отримала нову якість

Днями масштабну резонансну виставку “Керамічний код Івана Левинського (погляд через століття)”, відкриту минулого  листопада до століття цього видатного архітектора, найбільшого будівничогоЛьвова, світового рівня митця та підприємця у львівському  Музеї етнографії та художнього промислу  Інституту народознавства НАН України, поповнили ще два стенди унікальних архівних матеріалів. Про це “Еспресо-Захід” повідомив  Андрій Колотай - завідувач сектору експозиції Музею, який спільно із заступником директора з наукової роботи Інституту народознавства Андрієм Клімашевським є кураторами “Керамічного коду…”.

null

Як розповів Андрій Колотай, за час свого існування ця тимчасова експозиція постійно чимось поповнюється. І це нове у підходах до виставок у їхньому музеї. Цього разу цікаві архіви до музею принесла родина соратника Івана Левинського – Михайла Стефанівського, автора найкращих зразків українського модерну в архітектурному металі не тільки Львова, а й України, непересічного митця та підприємця. Зокрема, на одній зі старих світлин ( яка до того ж дуже доброї якості) Іван Левинський у віці 49 років. “Це вперше бачимо Левинського не юним і не літнім, а в розквіті сил”, - акцентує Андрій Колотай.

Ця подія дуже на часі ще й через те, що якраз у ці дні у Музеї етнографії та художнього промислу  за підтримки Українського культурного фонду та в співпраці  з харківським видавництвом “Раритети України” стартував проект “Керамічний код Івана Левинського в естетичному вимірі українця кінця ХІХ- початку ХХ ст.” -- мова про підготовку та виготовлення двох варіантів каталогу чинної виставки (друкованого та електронного), відеозапис кураторської екскурсії цією тимчасовою експозицією, а також двох фільмів – про технологію кераміки з реставраційної майстерні у Львові і гончарної школи в Опішному та про кераміку в архітектурі. 

null

“Дуже важливо, що в цьому проекті будуть також описані керамічні твори учнів, послідовників та співробітниківІвана Левинського з різних регіонів України, об’єднаних спільним баченням українського модерну -- розповідає “Еспресо-Захід” людина, на плечі якої лягла відповідальність, аби проект ( зокрема його частина у рамках музею) вийшов вдалим, старший науковий співробітник відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України Оксана Герій. – Відтак до дослідницької праці залучені не тількильвів’яни, а професійні мистецтвознавці, етнографи та архітектори з інших міст України – зокрема Харкова, Полтави та Опішні. Тому можемо говорити про першу нашу співпрацю саме такого великого розмаху між заходом і сходом держави. Як і про те, що прихід нашої виставки у віртуальний світ розширює коло людей, які мають шанс як її подивитися, так і пізнати, що ж тобув за унікальний чоловік Іван Левинський і в чому взагалі інтрига українського національного стилю. Переконана, що це насправді важливо».

До речі, проект має завершитися в жовтні, а сама виставка триватиме до кінця грудня. Це перша фондова виставкав Музеї етнографії та художнього промислу, яка  триватиме так довго – понад рік. 

Фото з архіву Музею етнографії та художнього промислу

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати