Легалізація грального бізнесу поповнить казну на 4-8 млрд грн, - експерт

Застосування закону про гральний бізнес поповнить державний бюджет на суму до 8 млрд грн на рік, але при поточному рівні видатків це надто малі суми

Про це заявив Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру у програмі “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Називалися цифри, що в цьому році може бути до 4 млрд, у наступному - 7-8 млрд грн - це незначні суми, враховуючи, що видатни державного бюджету складають 1 трлн 200 млрд грн. Зрозуміло, що за таких цифр 4-5-7 млрд грн не вирішують нічого”, - сказав Кушнірук.

Нардеп від “Слуги народу”, голова парламентського комітету з фінансової політики Данило Гетманцев впевнений у позитивному впливі закону на ситуацію в країні завдяки виведенню сектору з тіні.

“Ми з вами встановлюємо досить велику відповідальність організаторам грального бізнесу за допуск до гри лудоманів. Тобто ми врегульовуємо ці питання, ми встановлюємо певні обмеження. У будь-якому випадку мені здається, що це краще, ніж зараз - бо зараз ми маємо чорний ринок, - сказав Гетманцев, йдеться у сюжеті “Еспресо”.

Водночас предятавниця опозиції, нардеп від фракції “Європейська солідарність”, член податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна критикує ухвалений документ.

“Давати можливість саме зараз розвиватися бізнесу, який породжує залежність людей, який знищує сім’ї та призводить до їх зубожіння, меня здається, що це найбільша помилка з того, що приймалося депутатами дев’ятого скликання”, - зазначила Южаніна.

  • Верховна Рада 14 липня схвалила у другому читанні законопроєкт про легалізацію грального бізнесу № 2285-д. Документ запроваджує кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. Дозволяється розташовувати зали з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три, чотири або п’ять зірок.

  • Нардкпи внесли у Верховну Раду два проєкти постанов щодо скасування рішення Верховної Ради про ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу.

  • Парламент розгляне ці два проєкти постанов про скасування ухваленого проєкту про гральний бізнес у п’ятницю, 17 липня, каже голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Все по темі

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати