live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

10 фактів про Данила Гетманцева, радника Зеленського з публічних фінансів та оподаткування

Один з економічних радників новообраного президента Володимира Зеленського - Данило Гетманцев нещодавно представив ідеї з реформування системи оподаткування, зокрема, висунув пропозицію ввести податкову амністію капіталів та загальне декларування доходів громадян

Еспресо.TV розповідає про цікаві факти з біографії Гетманцева, якого вважають одним з кандидатів на посаду міністра фінансів або на місце очільника Мін’юсту.

1.Гетманцев народився у 1978 році. У 2000 році закінчив навчання на юридичному факультеті КНУ імені Шевченка. З 2000 по 2006 роки працював у цьому виші на посаді асистента. У 2004 році захистив дисертацію кандидата юридичних наук. Цікаво, що у свій дисертації Гетманцев вивчав досвід регулювання банківської таємниці в Україні та за кордоном

З 2007 по 2013 роки працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права юрфаку Київського університету імені Шевченка.

У 2012 році захистив дисертацію доктора юридичних наук. У дисертації розглядав питання фінансово-правових зобов'язань. З 2013 року працює на посаді професора кафедри фінансового права. Є фахівцем з питань адміністрування податків, впровадження електронного адміністрування та захисту платників податків. З 2001 року є автором понад 250 наукових та науково-методичних публікацій, підручників та монографій.

В 2013-му році визнаний кращим викладачем юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка.

2.Постійно входить до топ-100 кращих юристів України за версією "Юридичної газети". Двічі визнавався кращим юристом з оподаткування за версією видання "Юридична практика". Є членом науково-методичної ради Верховного суду та Національної школи суддів України.

3. Гетманцев брав участь у підготовці проекту закону "Про державні лотереї в Україні"; у доопрацюванні Податкового кодексу України; у підготовці змін до Земельного кодексу; і у підготовці закону "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" та інших законопроектів.

null

Читайте також: 10 фактів про Руслана Рябошапку, радника Зеленського з антикорупційних питань

4. 3 травня цього року Гетманцев в інтерв’ю заявив, що команда Зеленського підготувала законопроект про звільнення непрацюючих фізосіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску.

Зазначимо, що в 2016 році був прийнятий закон, за яким непрацюючі ФОПи повинні платити ЄСВ за мінімальною ставкою.

5. Також Гетманцев заявляв, що у команді Зеленського розглядають можливість запровадження загального декларування доходів громадян.

За його словами, таке загальне декларування не буде стосуватися тільки тих, хто отримує доходи від держави. Наприклад, йдеться про пенсіонерів. Загальне декларування буде введене тільки після податкової амністії.

6. Гетманцев підтримує проведення податкової амністії в Україні. Як приклад він наводить Аргентину, де у 2016 році президент Маурісіо Макрі провів амністію капіталу і закликав повернути гроші в країну. Це нібито дозволило легалізувати 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах.

На думку радника Зеленського, амністувати потрібно не тільки капітал, але і нерухомість, яка є в Україні і за кордоном, та інші цінності.

null

Читайте також: 10 фактів із життя Дмитра Разумкова, головного політтехнолога Зеленського

7. Гетманцев був помічником на громадських засадах у трьох скликаннях у колишнього нардепа від Партії регіонів Володимира Сивковича. Той був депутатом 4-го, 5-го та 6-го скликань (2002-2010 роки). Потім Сивкович був віце-прем'єром в першому уряді Миколи Азарова та заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

8. Гетманцев був бізнес-партнером (заснували разом ТОВ “ЛОГЕС”, пізніше ліквідоване) Оксани Антошко – матері колишньої судді Конституційного суду Сюзани Станік. За даними YouControl, зареєстроване у Печерському районі Києва ТОВ вказало своїм основним видом діяльності адвокатські послуги.

Також у реєстраційних документах ТОВ "ЛОГЕС" були вказані такі види діяльності як організація будівництва об'єктів нерухомості; купівля та продаж нерухомості виробничо-технічного призначення; посередництво при купівлі, продажу, здаванні в оренду та оцінювання нерухомості невиробничого призначення; рекламна діяльність.

9. Має корпоративні права та є одним із співзасновників ТОВ “М.С.Л.” – оператора українських державних лотерей.

Компанія була створена 1998 року на базі державного оператора лотерей "Молодьспортлото". “М.С.Л.” проводить найпопулярніші в Україні лотереї: "Лото-Забава", "Спортліга", "Мегалот". Президентом компанії є Георгій Ложенко. Компанія активно підтримує різноманітні соціальні проекти.

За даними Єдиного державного реєстру, засновниками ТОВ "М.С.Л." є: кіпрська компанія Evolot Limited (99,96% статутного капіталу), а також фізичні особи Данило Гетманцев та Іван Залізняк (з внеском до статутного капіталу менше 0,02% з кожного). Статутний капітал компанії склав 137,8 млн гривень.

null

10. Гетманцев є єдиним членом від України Академічного комітету European Association Tax Law Professors (Європейська асоціація професорів податкового права). Президент Асоціації податкових радників, більше 10 років є членом опікунської ради Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

(У цьому відео Гетманцев розповідає про торгівлю України з Росією та антиросійські санкції)

Читайте також: 10 фактів про Андрія Богдана, юриста Коломойського та Зеленського

новини партнерів

19 жовтня, 2020 понеділок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати