Зануритися у серце війни: у Львові відкриють мультимедійний музей російсько-української війни


фото: Христина Парубій
Музей відкриють у Львівському будинку офіцерів. Експозиція відтворюватиме події, що відбувалися у Луганському та Донецькому аеропортах. Наразі презентували концепцію

Про це інформує "Еспресо.Захід".

Потрапити у вирій запеклих боїв у Луганському та Донецькому аеропортах обіцяють у Львівському будинку офіцерів. Тут готуються до відкриття першого музею російсько-української війни.

Концепцію музею презентував Роман Бончук, котрий створив музей Небесної сотні в Івано-Франківську.

"Людина, коли потрапляє у простір музею, повинна максимально стати учасником тих ситуацій та подій, які відбулися на війні, - каже у коментарі "Еспресо-Захід" Роман Бончук. - Якщо ми будемо розглядати відтворення подій в Луганському та Донецькому аеропортах, то людина має відчути те, що було під час бойових дій під час захисту та оборони летовища. Хотілося б, аби сюди приходила молодь, тож будемо осучаснювати експозицію. Буде задіяна музика, візуальні та світлові ефекти. Відвідувачі зможуть пересуватися з одної локації в іншу так, як це робили захисники".

У Львові це наразі перший музей російсько-української війни. Досі експозиція була на території Львівської 80 десантно-штурмової бригади. Втім зайти туди можуть лише організовані групи з дозволу Генерального штабу. Нині назбиралося багато артефактів, які свідчать про російсько-українську війну і їх хочуть показати людям.

"Акцент вирішили зробити на тих подіях, де воювали львівські бригади. До прикладу, основа оборони луганського аеропорту — це третя рота 80 львівської бригади, - розповів "Еспресо-Захід" завідувач воєнно-історичного музею будинку офіцерів Сергій Паліса. - Останній, хто виходив звідти, — Герой України командир бригади Андрій Ковальчук. Так ось в музеї буде представлений бронежилет, у якому він був поранений. На пластині є виїмка від кулі. Є багато героїчних історій, які ми хочемо показати. Накопичено більше трьох тисяч фотографій і відео-документів саме з гарячих точок, яких нема в мережі. Я їх спеціально збирав з мобільних телефонів військових, які тільки звідти приїхали".

Наразі музей на стадії планування. Утім, за словами організаторів, є сили, енергія та ентузіазм якнайшвидше втілити ідею в життя.

Все по темі

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати