live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Придбання неякісних тестів на COVID-19 на Херсонщині: МОЗ просять перевірити закупівлі


фото: reuters
На Херсонщині Міністерству охорони здоров'я запропонували залучити незалежних експертів та провести розслідування щодо інформації СБУ про неякісні тест-системи для діагностики COVID-19, закуплені обласним лабцентром

Про це начальник Херсонського обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації Юрій Ромасевич повідомив у Facebook.

"З огляду на значний суспільний резонанс, викликаний цією публікацією (інформації СБУ - ред.), а також дублюванням її на рівні національних та регіональних засобів масової інформації, вважаю за необхідне дати деякі коментарі і звернутися до керівництва Міністерства охорони здоров'я України: ... найближчим часом провести службове розслідування із залученням незалежних експертів референс-лабораторії МОЗ України, з обов'язковим інформуванням громадськості та засобів масової інформації про його результати!", - зазначив Ромаскевич.

Він зауважив, що керівництво Херсонської області та обласного штабу боротьби з COVID-19 зацікавлене лише у достовірній інформації про захворюваність на коронавірусну інфекцію.

За його словами, тест-системи вітчизняного виробника про які йдеться, закуплені Херсонським обласним лабораторним центром, ця установа безпосередньо керується і фінансується Міністерством охорони здоров'я. Тести надійшли в область лише в липні 2020 року і аж ніяк не могли б вплинути на результати досліджень у березні - червні 2020 року.

"За інформацією, якою я володію, вони сертифіковані і дозволені для використання в Україні. Більше того, вчора я особисто зателефонував своїм колегам із 7 областей України (в тому числі регіони з високим рівнем захворюваності) - всі вони працюють саме цими тестами", - повідомив Ромаскевич.

За його словами, під час отримання тест-систем проводиться так звана процедура валідації, що передбачає систему контролю якості отриманих тест-систем, і, за його інформацією, процедура внутрішньої валідації отриманих тест-систем у Херсонському обласному лабораторному центрі МОЗ України, була виконана.

Також начальник обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації наголосив, що рівень захворюваності на COVID-19 у Херсонській області в липні зріс удвічі порівняно з червнем 2020 року.

Ромаскевич зазначив, що "говорити про неякісні тести до проведення перевірки спеціалістами МОЗ України мені здається передчасним і неправильним".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати