live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вперше за останні десятиліття: у світі скоротилася кількість вугільних електростанцій


фото: oilreview.kiev
Світове виробництво електроенергії з вугілля у першому півріччі скоротилося вперше протягом останніх десятиліть

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на доповідь екологічних організацій Global Coal Plant Trackers i Global Energy Monitor.

Згідно з повідомленням, у перші шість місяців 2020 року в експлуатацію введені вугільні електростанції загальним обсягом 18,3 гігавата. У той же період закриті електростанції об'ємом більш ніж 21 гігават. Світове скорочення виробництва електроенергії з вугілля відбувається, головним чином, за рахунок Європи, де в першому півріччі цей обсяг зменшився на 8,3 гігавата, а в другому буде зменшений на 6 гігават.

Однак і в Південно-Східній Азії введення в експлуатацію нових вугільних електростанцій сповільнюється і становить в цьому півріччі близько 70% від звичних значень останніх п'яти років. Виняток становить Китай, що нарощує введення в експлуатацію вугільних електростанцій. Екологи вважають ці електростанції відповідальними за 40% світових викидів CO2.

У виданні зазначили, що Німеччина в липні ухвалила закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля у виробництві електроенергії до 20138 року. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено в цілому 40 млрд євро.

  • Натомість в Україні, як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Денис Шмигаль  заявив, що вугілля стане основним паливом для виробництва електроенергії на теплових електростанціях. Відповідне рішення Кабінету міністрів було ухвалене на засіданні того ж дня.
  • Після цього голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко заявив, що використання виключно вугілля для виробництва електрики в Україні до кінця року призведе до нарощування додаткового боргу щонайменше на 2,2 млрд грн, що створить проблеми для Центренерго.
  • Центренерго, у свою чергу, заявило, що в. о. міністра енергетики Ольга Буславець примушує компанію закупати вугілля на шахтах Ахметова на неприйнятних умовах

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати