live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська влада не готова до проведення виборів в умовах пандемії, - КВУ


фото: reuters
Директор комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що українські органи державної влади не готові до проведення місцевих виборів в умовах пандемії коронавірусу

Про це він заявив в ефірі програми "Коментар з Христиною Яцків" на Еспресо.TV.

"Я не просто скептично ставлюсь, я констатую, що на сьогодні українська влада не готова ні до м’якого, ні до жорсткого сценарію проведення виборів в умовах пандемії чи загрози пандемії", - заявив Кошель.

За його словами, йдеться про матеріальне забезпечення членів комісій, яке необхідне для безпечного проведення місцевих виборів і про додаткові витрати з державного бюджету на закупівлю засобів захисту.

"В Україні 33 тис. 400 виборчих дільниць. Уявімо, яку кількість потрібно дезінфікуючих засобів. Йдеться про тонни. Для членів комісій потрібні маски, кількість яких вимірюється мільйонами. Тому що їх потрібно змінювати щокілька годин, а дільниця може працювати в умовах неякісного виборчого законодавства і добу, і навіть більше. Тобто, ідеться про дуже суттєві витрати з державного бюджету. Окрім того, як будуть голосувати хворі на коронавірус або ті, хто перебуває на обсервації. Ми ж не можемо позбавляти права голосу громадян тільки через те, що вони захворіли", - зазначив Кошель.

За його словами, потрібно, щоб головний санітарний лікар Віктор Ляшко або МОЗ дали офіційні рекомендації чи роз’яснення для ЦВК: що робити з хворими, дезінфекторами, масками й тд.

"ЦВК свого часу займеться підрахунками й тоді є шанс на початок вересня внести зміни до державного бюджету. Це питання голосування в парламенті. Ідеться не про малі видатки. Ідеться про сотні мільйонів грн. Але працювати потрібно було ще раніше. Зараз залишається ще час, щоб ми не працювали в останній момент", - наголосив Кошель.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати