Закликаємо не визнавати результати виборів в Білорусі, - заява депутатів Ради


фото: reuters
10 серпня міжфракційне об'єднання Верховної Ради України "За демократичну Білорусь" закликало не визнавати легітимність виборів президента в сусідній країні

Про це нардепи із міжфракційного об'єднання "За демократичну Білорусь" заявили на брифінгу, передає Еспресо.TV.

"На жаль, те що там відбулося, виборами назвати не можливо.Ми побачили брутальну фальсифікацію виборів, яка, після того, як люди вийшли на вулицю захистити свій голос і свої права, перетворилася на насильство проти мирних протестуючих. те, що відбувалося вночі в Мінську - це жахливо.Ми обурені діями силовиків. Ми висловлюємо свою підтримку всім людям, які мирно захищають своє право обрати собі владу", - відзначив ініціатор міжфракційного об'єднання, нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко.

Читайте також: Штаб Тихановської не визнає попередніх результатів виборів

Депутат зачитав заяву міжфракційного об'єднання "За демократичну Білорусь" щодо невизнання легітимності виборів президента Білорусі та неприпустимість насильства проти мирних протестуючих.

"Ми закликаємо Верховну Раду України не визнавати результати виборів президента Білорусі у 2020 році", - йдеться в заяві.

Читайте також: "Жыве Беларусь": українців кличуть на Майдан на акцію солідарності з білоруським народом

У заяві депутати солідаризувались з протестуючими, закликали до припинення насильства та висловили співчуття родині загиблого вночі у Мінську.

"Шановні друзі, можливо ви пам'ятаєте, як Білорусь почала розвиватися після того як зник Радянський Союз.В той час в Білорусі як і в Україні постали національно-демократичні рухи. Було дуже багато людей, які прагнули до європейського майбутнього Білорусі. Зараз, на жаль, ми не бачимо цих людей в Білоруському політичному просторі...Чому це відбулося?, тому що диктатор, коли прийшов до влади, він знищив в першу чергу ті національно-патріотичні сили, які відразу були спрямовані на те, щоб Білорусь рухалася в напрямку європейських країн, європейських цінностей, ЄС, НАТО", - відзначив нардеп Микола Княжицький.

За його словами Росія зараз робить все, щоб маніпулювати Білоруссю та президентом Олександром Лукашенком.

"В чому інтерес України? Інтерес в тому, щоб білоруський народ разом з українським міг вільно доєднатися до європейської сім'ї народів.Якщо цього не відбудеться, а саме зараз, можна сказати, відбувається такий вибір майбутнього, то Білорусь, на жаль, має всі шанси втратити незалежність, доєднатися до країни-агресора областями, як казав Володимир Путін, або ж стати нормальною демократичною країною", - зазначив Микола Княжицький.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

27 січня, 2021 середа

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати