Ар'єв оприлюднив нові докази проведення спецоперації СБУ щодо "вагнерівців", яких затримали в Білорусі


фото: rfe
Народний депутат від "ЄС" Володимир Ар'єв оприлюднив нові докази того, що СБУ проводила спецоперацію щодо бойовиків так званої ПВК "Вагнера", яких затримали в Білорусі

Про це він розповів на брифінгу у Верховній Раді, передає Еспресо.TV.

"Перший документ - лист начальника 5-го управління начальника служби безпеки України, департамент контррозвідки, датований 13 липня цього року. В ньому він інформує керівника головного слідчого управління СБУ, що в рамках кримінальної справи, яка розслідується ще з 2014 року - справа щодо злочинів росіян на території України, встановлено формування нового НЗФ, яку здійснює особа, яка представляється Сергій Петрович", - сказав нардеп.

Ар'єв додав, що він є оперативником українських спецслужб.

"Оскільки документ не носить грифу "таємно", відповідно деталі спецоперації, в цих документах не розкриваються, розкривається лише легенда. Цей Сергій Петрович встановив анкетні дані та опитав 40 осіб бойовиків ПВК "Вагнер". Зараз є документальні підтвердження того, що це робили українські спецслужби", - повідомив депутат.

Він покзав протокол огляду носіїв інформації від 25 липня і в рамках справи про напад Росії, підписаний слідчим СБУ.

"Цей протокол містить опис огляду аудіофайлів усіх вагнерівців, які перебували на території Білорусі в той момент, підпис також стоїть на розшифровках. Це не компільовані розмови, а розшифровки оперативних дій СБУ", - додав Ар'єв.

Він додав, що у нього є підписані розшифровки та аудіозаписи.

"Це підтверджує наявність спецоперації. У мене також є квитки. 25 липня вагнерівці мали вилітати з Мінська до Стамбулу, а потім за легендою частина до Сирії, а інша до Венесуели. Рейс не відбувся, оце нам і треба розслідувати. За нашою інформацією, в цей час відбувалась презентація в ОП деталей спецоперації і саме після цього надійшла команда спецоперацію перенести", - підсумував нардеп.

Згодом на Facebook Ар'єв оприлюднив скани документів у справі.

 

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати