.

Помилка у Виборчому кодексі: КВУ попереджає про загрозу зриву агітаційних кампаній на місцевих виборах

Через помилку, яка була допущена під час розроблення змін у Виборчому кодексі, агітаційна кампанія для деяких кандидатів на місцевих виборах перебуває на межі зриву

Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на брифінгу 11 вересня, передає Укрінформ.

"Через чотири дні, 15 вересня, у нас з'являться перші кандидати на місцевих виборах, які не зможуть вести повноцінну агітаційну кампанію. Причина цього лише одна - це груба помилка, яка була закладена у Виборчому кодексі", - наголосив голова КВУ.

Кошель зауважив, що йдеться про частину 6 статті 57 Виборчого кодексу, яка передбачає, що вартість агітаційних матеріалів не має перевищувати 6% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

"Законодавець просто переплутав неоподатковуваний мінімум, який на сьогодні становить 17 грн, і прожитковий мінімум, який становить 2189 грн. Таким чином, ми опинилися в ситуації, коли кандидат не може витрачати на агітацію більше, ніж 1 грн 2 коп", - сказав він.

За його словами, через допущену депутатами помилку кандидати опинилися за ситуації, коли вони не можуть витрачати на агітаційні матеріали більше ніж 1,02 грн. Згідно з текстом ст. 57 ВК, до передвиборної агітації належать плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, сірники, бейджі, футболки, парасольки і шарфи, а також низка іншої брендованої продукції.

"Отже, після реєстрації кандидат не зможе заплатити за листівки, плакат, блокнот, ручку - будь-яку іншу форму ведення передвиборної агітації суму, більшу за 1,02 грн. Це може призвести до того, що ми або заженемо агітаційну кампанію в тінь, коли агітація проводитиметься за рахунок різних благодійних фондів, які юридично не матимуть жодного стосунку до кандидата, або до того, що більшість форм передвиборної агітації кандидати просто не зможуть реалізувати", - заявив Кошель.

Як зазначає голова КВУ, на практиці це означає, що кандидат не матиме законної можливості роздрукувати свою програму на листівці або застосувати інші традиційні форми ведення агітації. Він допускає, що під законодавче обмеження можуть потрапити навіть газети.

Комітет виборців України закликає Верховну Раду вже наступного пленарного тижня виправити технічну помилку в кодексі.

"Ми вважаємо абсолютно прийнятним обмежити вартість агітаційних матеріалів сумою в 15-20 грн і застерігаємо депутатів від підвищення цієї суми до 63 грн, як це пропонувалося раніше в змінах у ВК, тому що тоді можна навіть легалізувати форми підкупу: та сама флешка із символікою кандидата для когось із виборців може стати не просто агітаційним матеріалом, а вигодою, і тому варто зробити прийнятну вартість агітаційних матеріалів", - наголосив Кошель.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати