live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вітчизняні фармакомпанії надали сучасні технології для “лікування” Софії Київської

Фармацевтична компанія “Дарниця” спільно з благодійним фондом Zagoriy Foundation та фармацевтична компанія “Інтерхім” реалізували тут проєкт з осушення фундаментів та стін Софійського собору й прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою швейцарського інноваційного обладнання BioDry

До традиції зберігати здоров’я Софії Київської, яку підтримували меценати минулого Іван Мазепа, Богдан Хмельницький і Петро Могила, долучилися фармацевтичні компанії “Дарниця” та “Інтерхім”.

“Тут можна знайти історію кохання, знайти історію відносин. Тут залишали свої відбитки, ті хто хотіли, щоб їх історія дійшла і до нас. Разом фармацевти об'єднуються. Українська фармацевтика є потужною індустрією, яка може і буде розвивати українську державу”, - заявив на презентації проєкту голова ради директорів DARNITSA GROUP Дмитро Шимків.

Рівень вологості Софії місцями перевищує норму у кілька разів. Завдяки меценатам придбана інноваційна система BioDry(Швейцарія) для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту і стін. Встановлене обладнання допоможе усунути проблему утворення надмірної вологи і відновити мікроклімат у спорудах собору.

“Коли перед собором постала загроза надмірної вологи, ми не вагалися жодної миті. Плідна співпраця з партнерами та керівництвом заповідника дала втішні плоди: волога покидає стіни - Софія одужує. Ми раді, що допомогли головному символу духовності вистояти. Адже перекази кажуть: доки стоїть Софія, а у ній - Оранта, доти стоїть Київ та Україна”, - розповідає генеральний директор компанії “Інтерхім” Анатолій Редер.

“Це справжнє диво і спільна заслуга українців, що нам вдалося зберегти собор XI сторіччя. Маємо подякувати за це вченим, будівельникам, реставраторам, співробітникам музею. Та, звичайно ж, меценатам усiх часiв. Долучитися до їхньої праці — велика честь для нас. Реконструкція Софії за часів Івана Мазепи була символом відновлення України після Руїни. Впевнена, що цей спільний проєкт Zagoriy Foundation, фармацевтичних компаній “Дарниця” та “Інтерхім” стане ще одним важливим кроком до відновлення культури благодійності в нашій країні”. - додає співзасновниця благодійного фонду Катерина Загорій.

Софійський собор — найдавніший храм, найвеличніша архітектурна споруда України. Заснована за часів князя Ярослава Мудрого. Софія Київська – одна з найвизначніших пам’яток історії, включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Собор є духовним центром, у якому зосереджена унікальна база знань українського народу за останнє тисячоліття.

“Розуміємо, що наші предки тут були, і що діти онуки і покоління так само приходитимуть сюди. Ну а найважливіше — коли кажуть єдність українців, це відчути себе частиною одного великого цілого. І от в таких місцях, в Софії якраз це відчуваєш”, - ділиться відчуттями українська співачка Марія Бурмака.

Завдяки меценатам, які в різні історичні епохи відновлювали собор після ворожих навал та ударів стихії, збереглася його давня архітектура і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ століття. Він налічує 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок, які є справжніми шедеврами світового мистецтва.

 

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати