live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Спроба заблокувати боротьбу з політичною корупцією": НАБУ про рішення Конституційного суду

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило, що рішення Конституційного суду України (КСУ) є "спробою заблокувати боротьбу з політичною корупцією"

Про це йдеться в офіційній заяві НАБУ.

"Рішення Конституційного Суду, яким визнано окремі положення Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» такими, що не відповідають Основному Закону, на думку НАБУ, є черговою спробою заблокувати боротьбу з політичною корупцією та очищення судової гілки влади в державі", - йдеться в заяві.

Так, згідно з останнім рішенням КСУ, впродовж наступних трьох місяців до закону України "Про НАБУ" мають бути внесені зміни, покликані врегулювати правові аспекти функціонування Національного бюро, які наразі, на думку суддів КСУ, не відповідають основному закону.

Водночас, підкреслили у відомстві, викликають занепокоєння наміри окремих політичних сил, насамперед пов'язаних із фігурантами розслідувань НАБУ, ревізувати цей закон в частині позбавлення його інституційної незалежності, використовуючи рішення КСУ як привід для реалізації задуму.

За інформацією відомства, КСУ виносить таке рішення щодо НАБУ втретє. Зокрема, у 2019 році судді визнали неконституційною статтю про незаконне збагачення та позбавили НАБУ права анулювати через суд незаконні угоди, укладені державними підприємствами.

"Наголошуємо, що незалежність НАБУ є базовою засадою, яка визначає спроможність інституції протистояти тиску в процесі розслідування корупційних злочинів, вчинених топкорупціонерами, та притягати їх до відповідальності", - підкреслюється у заяві.

У відомстві нагадали, що, спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), було притягнуто до відповідальності понад 800 осіб, серед яких чинні та колишні народні депутати, міністри та їх заступники, посадовці вищої ланки. Близько 500 осіб очікують на вироки Вищого антикорупційного суду.

Таким чином, НАБУ закликало парламент в процесі доопрацювання основного закону зберегти інституційну незалежність відомства як запоруку ефективної боротьби з корупцією на вищих рівнях. В свою чергу, НАБУ заявило про готовність долучитися до процесу підготовки та обговорення цих змін.

  • Нагадаємо, 16 вересня Конституційний суд визнав неконституційними низку положень закону про Національне антикорупційне бюро.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

 

новини партнерів

30 жовтня, 2020 п'ятниця

30 жовтня, 2020 п'ятниця

29 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати