live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна вперше висунула кандидата на посаду генсека ОЧЕС, ним став заступник Кулеби


фото: ukrinform
Україна вперше за історію існування Організації Чорноморського економічного співробітництва висунула кандидата на посаду генерального секретаря - ним став заступник очільника МЗС Василь Боднар

Про це Боднар повідомив в інтерв’ю Укрінформу.

"Україна - одна з ключових держав Чорномор'я, але на чолі ОЧЕС нашого представника ніколи не було, і зараз ми заявляємо про свої амбіції. Це відповідає нашим національним інтересам і слугуватиме інтересам регіону", - сказав Боднар.

За його словами, ОЧЕС очолювали росіяни, грузини, молдовани та греки.

"Ми прагнемо сприяти конструктивним змінам у регіоні, зокрема в економічному плані, що є особливо актуальним в умовах пандемії коронавірусу… Наразі важливо сконцентруватися саме на реалізації економічних проєктів, що сприятиме зниженню градусу напруги та дозволить вибудувати взаємодію між країнами", - зазначив заступник міністра.

Кандидат від України окреслив ключові напрямки своєї роботи у разі обрання. Серед них - відновлення бізнес-активності на основі ОЧЕС, допомога бізнесу в регіоні,, створення нових цифрових майданчиків на кшталт електронної комерції та  проєкти у сфері альтернативної енергетики та використання водню, "блакитна економіка" та туризм.

Очікується, що голосування за кандидатуру нового генсека відбудеться в грудні поточного року. На посаду генсека ОЧЕС, окрім України, своїх кандидатів висунули Румунія, Греція та Росія.

  • Організація чорноморського економічного співробітництва є першим великим інтеграційним об’єднанням в Чорноморському регіоні, яке поєднало держави, що розвивались, орієнтуючись на принципово різні економічні й політичні моделі.
  • До складу Організації входить 12 країн: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Сербія (з квітня 2004 року), Туреччина та Україна. Відбувається процес приєднання до ОЧЕС Північної Македонії.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

23 жовтня, 2020 п'ятниця

22 жовтня, 2020 четвер

22 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати