Україна може приєднатися до позову Нідерландів щодо МН-17, - заступник генпрокурора Мамедов


фото: reuters
За словами заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова, приєднання до позову Нідерландів у ЄСПЛ перебуває в компетенції Мін'юсту

Про це заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Як зазначив заступник генпрокурора, спільна слідча група (JIT), яка розслідує знищення російськими окупантами лайнера Boeing рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, не припиняє роботу, попри суд над чотирма фігурантами в цій справі в Нідерландах. 

За його словами, JIT продовжує збір доказів причетності й інших до цього злочину: всіх тих, хто віддавав накази і їх виконував. "Завдання і мета ... не змінилися - притягнення до відповідальності всіх винних у знищенні рейсу МН17", - наголосив Мамедов.

28 вересня суд вислухав захист Олега Пулатова і взяв перерву до 3 листопада. Мамедов ухилився від відповіді на запитання журналістів, чи свідомо в обвинуваченого росіянина все затягують.

Він зазначив, що оскільки Україна - не сторона цього процесу, "не вважаємо за можливе давати свою оцінку".

Візит адвокатів Пулатова в РФ для консультацій з підозрюваним прокурор назвав найважливішою подією з точки зору прогресу в справі, оскільки всі сторони тепер можуть ознайомитися з версією подій від росіянина.

На запитання, як Україна реагує на те, що у Пулатова звинувачують її в незакритті "повітря" над Донбасом після початку боїв, і цю тезу використовує пропаганда РФ, заступник Венедіктової відповів коротко: "Вичерпну відповідь на це питання було надано у звіті Ради з безпеки Нідерландів, яка не знайшла порушень існуючих на той момент правил з боку України".

Мамедов додав, що Україна "не бачить проблем" у роботі з малайзіськими колегами-слідчими, попри те, що влада цієї країни раніше доволі суперечливо оцінювали результати розслідування JIT. Заступник генпрокурора запевнив, що комунікація і робота в JIT "базується на принципах взаємної довіри і професіоналізму; ми працюємо на один результат".

"Приєднання до позову Нідерландів у ЄСПЛ перебуває в компетенції Міністерства юстиції, уповноваженого представляти інтереси України в цьому суді. І це питання, наскільки мені відомо, зараз розглядається. У разі ухвалення відповідного рішення ми готові продовжити координувати наші зусилля і позиції з колегами і всіляко сприяти в їхній роботі", - додав він.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати