АМКУ дозволив кіпрській компанії Тігіпка купити Промінвестбанк
Антимонопольний комітет України дозволив кіпрській компанії Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко, придбати Промінвестбанк
Про це пише Інтерфакс-Україна.
Згідно з повідомленням, АМКУ погодив придбання Промінвестбанку кіпрською компанією Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої виступає український бізнесмен Сергій Тігіпко, через покупку товариства з обмеженою відповідальністю "Фортіфай".
"Як повідомляв Антимонопольний комітет, в обох випадках мова йде про придбання, які забезпечать понад 50% голосів у вищому органі правління", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що згідно з інформацією у Єдиному держреєстрі юридичний осіб і фізичних осіб підприємців, Lugerio Limited 28 серпня цього року зареєструвала компанію "Лурежіо інвест" зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого вказані консультування і управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг.
За інформацією видання, 2 березня 2020 Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в рамках розгляду позову російського ВЕБ заборонив примусовий продаж акцій ПІБ, відхиливши апеляцію Міністерства юстиції України на аналогічне рішення про забезпечення позову, прийняте арбітражем 28 серпня 2019 року.
Разом з тим, 4 березня пакет акцій ПІБ в розмірі 99,7726% був проданий в рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. грн. Провадження було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків ряду компаній, пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським і мали активи в Криму.
Покупцем через ЗАТ "Альтана Капітал" виступило ТОВ "ФК" Фортіфай". У держреєстрі бенефіціарами ФК вказана на паритетних засадах Лариса Рибенкова і Людмила Осикіна. "Фортіфай" оплатила акції, однак арешт на акції ПІБ, накладений ухвалою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу арештованого майна, а саме провести переклад зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії "Фортіфай".
ПАТ "Промінвестбанк" було створено в 1992 році. Російський ВЕБ став власником Промінвестбанку в 2008 році, пакет його акцій - 99,7726%. Свої інвестиції в розвиток українського дочірнього банку ВЕБ оцінював в $ 2,7 млрд.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 червня 2020 року розміром загальних активів (40,611 млрд грн) Промінвестбанк займав 12-е місце серед 75 діючих банків.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе