193 європейських аеропорти можуть закрити через коронавірус


фото: reuters
Згідно з даними, опублікованими у вівторок лобістською групою аеропортів ACI Europe, в найближчі місяці 193 аеропорти зіткнуться з неплатоспроможністю через коронавирус

Про це повідомляє видання Politico.

Організація заявляє, що Європа ризикує "обрушити значну частину своєї авіатранспортної системи", якщо уряди країн не підтримають галузь.

ACI Europe не називає, які саме 193 аеропорту схильні до ризику закриття, але каже, що це в основному регіональні аеропорти.

"Через вісім місяців після початку кризи всі аеропорти Європи витрачають гроші, щоб залишатися відкритими, а доходи далеко не покривають експлуатаційні витрати, не кажучи вже про капітальні витрати", - сказав генеральний директор ACI Europe Олів'є Янковець.

ACI Europe повідомляє про подальшу тенденцію до зниження пасажиропотоку. Дані показують зниження пасажиропотоку в аеропортах Європи у вересні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 73%.

Янковець розкритикував рішення урядів продовжувати вводити карантин для мандрівників, щоб обмежити поширення коронавируса.

Лобі авіакомпаній, як і багато інших в цьому секторі, звинувачує карантин в різкому скороченні кількості пасажирів і закликає до спільного європейського протоколу тестування на наявність вірусу, щоб допомогти врятувати бізнес.

Крім того, ACI Europe попереджає, що великі аеропорти також знаходяться під загрозою; 20 найбільших європейських аеропортів взяли на себе додаткову заборгованість на 16 мільярдів євро, що еквівалентно майже 60 відсоткам їхніх доходів в звичайний рік.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати