.

"Має ознаки конституційного перевороту": очільник КС про законопроєкт Зеленського


фото: ukrinform
Законопроєкт президента Володимира Зеленського має ознаки конституційного перевороту

Про це голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Сьогодні з'являється проєкт закону, за ніч його склепали, №4288. Він має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я про це відповідально заявляю, тому що це порушення 149 ст. Конституції України", - зазначив Тупицький.

Він не розуміє, навіщо залучати Верховну Раду до розгляду цього законопроєкту, адже Зеленський може скасувати рішення Конституційного суду указом.

"Що має відбутися в парламенті у вівторок? Це законом або постановою скасувати рішення Конституційного Суду. Чому тоді не указом президента? Навіщо залучати парламент у таку неконституційну справу? Одна людина взяла на себе відповідальність, тому що ініціатива президента, і скасував указом рішення КС, так простіше давати цьому оцінку. Не потрібно підв'язувати колективну відповідальність, за яку ніхто не відповідає", - наголосив Тупицький.

  • Нагадаємо, Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду та визнати "нікчемним" його рішення про скасування е-декларування.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати