Підполковник ЗСУ Ніколов заявив про зрив керівництвом України операції зі звільнення полонених із катівень "ДНР"

9 листопада, 2020 понедiлок
17:13

Підполковник ЗСУ Михайло Ніколов заявив, що керівництво України зірвало операцію Головного управління розвідки зі штурму в'язниць у окупованому Донецьку та звільнення утримуваних там українців

Розповідь Ніколова оприлюднив у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

За словами Ніколова, операцію мала провести група, яку натомість затримав на підконтрольній території спецназ СБУ, при цьому в Києві під час затримання командира групи спецслужбовці відкрили вогонь по його автомобілю. Крім того, проти учасників військової операції відкрили кримінальні справи.

"Те, що я розповім, було одним з найважливіших державних секретів України. Мені боляче говорити, але після того, як хтось із керівників України провалив нашу операцію, після того, як в нашого командира стріляли співробітники СБУ, після того, як проти мене і моїх товаришів СБУ відкрила кримінальну справу - ми змушені для свого захисту сказати частину інформації про нашу операції і вимагати справедливості", - сказав Ніколов.

За словами військового, його група мала штурмувати в'язниці терористів "ДНР" і звільнити звідти українців.

"Наше завдання - взяти штурмом місця утримання військовополонених в Донецьку. Ми готувалися рятувати українських полонених з найстрашніших місця на Донбасі і покарати їх катів. ... У грудні 2018 го року була створена бойова група. Ми провели тривалу і всебічну багатомісячну підготовку до операції, її санкціонував особисто президент України, на той час - президент Порошенко. Потім про операцію поінформували президента Зеленського, підготовка тривала, і ніхто не говорив "стоп". Справа в тому, що у нас були всі підстави розраховувати на успіх. Я входив тільки в одну з груп, знаю, що були й інші, які відпрацьовували свої об'єкти. Крім того, можу тільки здогадуватися, скільки всього людей було задіяно", - розповів Ніколов.

Військовий також повідомив подробиці підготовки до спецоперації.

"Ми отримували всю необхідну інформацію про наш об'єкт. Свіжі фото та відео матеріали. Наш об'єкт був побудований у вигляді макету, на якому відпрацьовувалися різні ситуації, захід, робота, евакуація. Знаю про те, що одна з груп, нелегально проникала в реальне місце попереднього ув'язнення на території підконтрольної Україні, схоже з об'єктом в окупованому Донецьку. Головне, на нашому боці була абсолютна раптовість - ніхто нічого подібного не проводив в Донецьку, при цьому була забезпечена абсолютна секретність. Були відібрані мотивовані люди, які перевірені на війні і в багатьох екстремальних операціях. Тренування були якісні і дуже важкі, ми були забезпечені всім необхідним озброєнням і екіпіровкою для успішного виконання завдання, держава вклала великі ресурси в наше забезпечення. І ось, нарешті, ми досягли готовності. Ми розуміли, що як тільки Росія знову заведе переговори в глухий кут, в руках українського керівництва повинен бути самий останній козир - наша операція. Ми не сумнівалися, що людей треба рятувати, що це наш обов'язок - не просто нас особисто, це обов'язок народу України", - сказав Ніколов.

Проте, за словами Ніколова, замість штурму в'язниць "ДНР" 8 липня відбувся штурм тренувального табору військових.

"Штурмували нас, наш секретний базовий табір в Донецькій області. І просто в результаті удачі обійшлося без жертв, все вирішували долі секунди. У Києві на Позняках була зроблена спроба затримання командира нашої групи, позивний "Швед". Співробітники контррозвідки чогось відкрили вогонь по машині "Шведа" прямо посеред житлових будинків, просто дивом ніхто не постраждав. Навіщо? "Швед" звинувачується росіянами в організації успішних ліквідацій відомих ватажків терористів на Донбасі. Його можна було спокійно викликати на зустріч в СБУ, де він бував багато разів, і він би і так дав усі необхідні свідчення. Навіщо було по ньому стріляти? Це наводить на серйозні підозри. Я відповідально заявляю, що СБУ в курсі цілей нашої операції ще з серпня 2019 го року", - наголосив Ніколов.

Військовий прямо звинуватив у зриві операції зі звільнення полонених керівництво держави, проте не назвав конкретних прізвищ.

"Змушений назвати речі своїми іменами - операція зі звільнення полонених в ОРДЛО була зірвано керівництвом України. Багатьох людей тим самим позбавили, на мій погляд, будь-яких шансів вийти на свободу. І більш того - нас, учасників, затримали, нам пред'явили звинувачення, і ми тепер проходимо за звинуваченнями в порушенні законів України. Кримінальні справи порушено проти всієї групи - і це незважаючи на те, що Міноборони подало в СБУ доповідь про нас, підтвердило наші повноваження, видачу нам зброї. Кримінальну справу проти нас відкрито за статтями "тероризм" і "створення організованої злочинної групи", - сказав Ніколов.

На думку військового, зрив спецоперації позбавив полонених "будь-якої надії" вийти на волю та розкрив особи розвідників.

"Якщо у керівництва є зауваження по операції, або приймається рішення про недоцільність її проведення, то хіба це робиться у вигляді кримінальних справ проти власних співробітників? Треба висловити зауваження, які вимагають виправлення або прийняти рішення про припинення операції. І все. Замість цього влаштували скандал, щоб максимально засвітити всю операцію, щоб розкрити особистості розвідників. Це зрада, це провал спецоперації, і слід з'ясувати кому це вигідно. І тепер дивіться, що відбувається. Переговори безрезультатні, люди в полоні помирають, їх позбавляють людської подоби. Ризик був великий, але це був ризик врятувати людей, а зараз їх просто кинули без будь-якої надії. Операція будувалася на ризик, але це був прекрасно продуманий ризик, це не було самогубством. Не буду озвучувати деталі, але це знає керівництво країни", - сказав Ніколов.

Також військовий зазначив, що призначений Володимиром Зеленським очільник військової розвідки Кирило Буданов "не проявляє інтересу" до зазначеної інформації.

"З якоїсь причини він (Буданов - ред.) не проявляє інтересу до нашої роботи і до нашої інформації. Може бути, дії на Донбасі вже не є пріоритетом, не знаю ... Але мені здається дивним, що люди з таким чималим бойовим досвідом, готові діяти в тилу противника, не цікавлять керівництво ГУР", - сказав Ніколов.

Військовий також наголосив, що попри підтвердження їхніх повноважень міністерством оборони СБУ не закриває кримінальні справи.

"У мене виникло враження, що мета просто розкрити операцію і зв'язати нам руки. Це може бути вигідно тільки ворогові. Хоча Міноборони повністю підтвердило наші повноваження, СБУ не закриває справи. Незаконне володіння зброєю, участь у злочинному угрупованні, тероризм. При цьому слідчі розуміють абсурд звинувачень - як бачите, ми залишаємося на свободу. Ми здали куратору документ прикриття, які нам оформили на період виконання завдань", - сказав Ніколов. 

За словами Ніколова, спецназу СБУ, який затримував військових, сказали що вони затримуватимуть терористів.

"Групі захоплення "Альфа" СБУ сказали, що ми терористи. Вони не повірили, що ми співробітники Міноборони. Коли побачили документи і дізналися, чим ми займаємося, то "альфівці" сміялися: "Як ви можете безкоштовно йти в Донецьк, ми і за гроші туди не підемо, країна це не оцінить"! Якщо чесно, я побачив, що у нас в СБУ є сепаратисти, які не збираються воювати з ворогом", - сказав Ніколов.

Військовий вважає, що в Україні відбувається системний "злив" таємної інформації.

"Дивіться на загальні риси - як в нашому випадку, так і у випадку з "вагнерівцамі" операції провалені в результаті "зливу" і захоплення нібито злочинців. Нібито ніхто не винен. Ніхто не говорив - "це не спрацює, це ризик, припиняємо". Насправді, ця серія провалів, не всі з яких ще озвучені, показують не випадковість, а акономірність. Будь-який контррозвідник може подивитися на провали наших спецоперацій в 2020 році і побачить, що у них спільний почерк. І є всі підстави підозрювати, що ці провали були організовані кимось, хто отримав доступ до інформації особливої ​​важливості", - сказав Ніколов.

Військовий заявив про серед керівництва держави та наголосив, що вимагає розслідування.

"Операція по штурму в'язниць в Донецьку зірвана в результаті зради в керівництві України. Вимагаю розслідування і справедливості, чому багатьох українців позбавили шансу на порятунок, чому проти нас СБУ відкрило справу? Чому з нас не знімають абсурдні звинувачення? Якого рівня люди дають накази зривати спецоперації і переслідувати співробітників Міноборони? В результаті нічого не вдається зробити дипломатичним шляхом, і нічого не робиться силовим шляхом. Повний глухий кут. Адже цим підривається довіра до керівництва наших спецслужб. Хто буде витрачати час і готуватися до операцій в тилу ворога, якщо можна отримати удар в спину? Сподіваюся, що наша справа отримає публічну оцінку, я готовий більш детально розповісти про все народним депутатам, слідчим, прокурорам, прошу припинити переслідування людей, які внесли свій вагомий внесок в оборону України, це принизливо насамперед для нашої держави", - сказав Ніколов.

Подполковник ВСУ Михаил Николов: "Операция ГУР МО по штурму тюрем в Донецке сорвана в результате предательства в...

Опубликовано Юрием Бутусовым Понедельник, 9 ноября 2020 г.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Читайте також:
13 червня, 2021 неділя
Такий Лукашенко більше не потрібен Китаю, - South China Morning post
Франсуа Фійон
Автор Віталій Портников
14 червня, 2021 понедiлок
Віталій Портников: Фійон поповнив список “призначених” друзів Путіна
Чапкіс
14 червня, 2021 понедiлок
Помер Григорій Чапкіс
Київ
+18
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.88
  Купівля 26.88
  Продаж 27.09
 • EUR
  Купівля 32.48
  Продаж 32.87
 • Актуальне
 • Важливе
2021, вiвторок
15 червня
00:06
Іспанія - Швеція
Євро-2020: результати всіх матчів понеділка
2021, понедiлок
14 червня
23:57
Іспанія - Швеція
Іспанія і Швеція несподівано зіграли внічию на Євро-2020
23:02
Реджеп Ердоган
Ердоган Байдену: Туреччина не відмовиться від російських ЗРК С-400

Опитування

Чи вірите Ви у те, що зустріч президентів України та Росії відбудеться?
22:49
Зеленський
Зеленський дорікнув НАТО за відсутність термінів отримання ПДЧ Україною
22:24
На Донбасі підірвалися двоє українських військових
22:22
ООН: від початку військового перевороту у М'янмі вбито понад 860 людей
22:05
Роман Безсмертний
Рішення про ПДЧ прийматимуть після 2025 року, - Безсмертний
21:49
Дмитро Гудков
Росіяни не готові до силових форматів протесту, - Гудков
21:31
Британія відтермінувала зняття карантинних обмежень на 4 тижні
21:25
Кінотеатри, масові заходи і групи в замках: Чехія з 1 липня послаблює карантин
21:09
Дмитро Кулеба
"Слабке з політичної і моральної точок зору": Кулеба про відмову Німеччини поставити в Україну озброєння
20:59
Єнс Столтенберг
Росія не має голосу щодо приєднання України до НАТО, - Столтенберг
20:56
Польща - Словаччина
Польща сенсаційно програла Словаччині на Євро-2020
20:27
Анонс
Форум Via Carpatia-2021
Go-A, "Гайдамаки", "Мандри" та театральні прем’єри: у Карпатах напередодні Дня Конституції пройде Форум Via Carpatia-2021
20:16
В Чорне море зайшли два бойові кораблі Британії та Нідерландів
20:13
Зеленський
Україна змушена по-іншому обирати пріоритетні сфери для проведення реформ, - Зеленський про співпрацю з МВФ
19:54
поліція
У Миколаєві 36-річний чоловік скоїв 18 ДТП і втікав від поліцейських
19:52
НАТО
На саміті НАТО згадали майбутнє членство України в Альянсі
19:29
Наталка Діденко
Синоптик Наталка Діденко попередила про грози й дощі у більшості областей
19:12
Тайсон Ф'юрі - Деонтей Вайлдер
Top Rank офіційно анонсувала бій Ф'юрі - Вайлдер: відомо дату та місце поєдинку
19:05
Леонід Буряк
Поважаю Росію, не зможу плювати в їхню сторону, адже нас багато пов'язувало, - екстренер збірної України
19:03
вакцинація рятувальників
Вакцинацію у МВЦ Києва перенесли з вихідних на 17-18 червня
19:01
В російському Новосибірську прогримів вибух на АЗС: 30 людей госпіталізовано
18:45
Вакцина Novavax показала понад 90% ефективності проти штамів коронавірусу, - дослідження
18:37
В Румунії померла друга людина з автобуса українських заробітчан, що потрапив в ДТП
18:22
На Одещині затримали понад 50 мігрантів-нелегалів із В'єтнаму
На Одещині затримали понад 50 мігрантів-нелегалів із В'єтнаму
18:04
Роман Протасевич
Шрами не від наручників, Лукашенко чи будь-хто інший в СІЗО не бив, скарг немає: білоруський режим знову показав Протасевича
18:02
сепар
Окупанти обстріляли українські позиції поблизу Новотошківського та Водяного
17:52
Шотландія - Чехія
Чехія впевнено перемогла Шотландію на Євро-2020
17:45
Віктор Ляшко
Ляшко запропонував посилити покарання за підробку документів про COVID-вакцинацію
17:39
Роберто Де Дзербі
Я тут заради грошей? Маячня, - італієць Де Дзербі пояснив, чому очолив "Шахтар"
17:37
Укрзалізниця
Центральний офіс Укрзалізниці буде скорочено приблизно на 700 осіб
17:24
Зеленський
Зеленський чекає від Байдена чіткої відповіді щодо ПДЧ в НАТО для України
17:10
Путін
Путін заговорив про наступника: "Зміна президента "не обрушить все відразу"
17:03
гроза
На Київ насувається гроза: оголошено перший рівень небезпеки
16:47
Сергій Гармаш
Їм потрібні заручники, - Гармаш про позицію РФ щодо обміну полоненими
16:37
Китай назвав заяву "Великої Сімки" про протидію йому наклепом та втручанням у внутрішні справи
16:15
коронавірус
Захворюваність на коронавірус почне зростати восени, - Ляшко
16:05
АЗС
Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизпалива
15:57
В Івано-Франківську лікар продавав по 500 грн фейкові COVID-довідки
Більше новин