В Індонезії ексгромадянина РФ, що отримав український паспорт, схопила поліція та планує видати в Росію, - журналіст

За словами журналіста, хлопця затримали 6 листопада та протягом трьох тижнів тримали в одиночній камері та не дозволяли сконтактувати з посольством України. Влада Індонезії хоче видати політбіженця в Росію

Про це повідомив український військовий кореспондент Андрій Цаплієнко у Telegram.

"6 листопада 2020 громадянина України Михайла Орєшнікова на вимогу РФ затримав Інтерпол в аеропорту Джакарта (Індонезія)", - написав Цаплієнко.

За словами журналіста, друзі та колеги затриманого Орєшнікова багаторазово звертались до українського МЗС, але їхнього втручання у справу виявилось замало.

"Цими днями може відбутися екстрадиція Михайла до Росії. Ситуація стає критичною", - підкреслив журналіст.

Михайло Орєшніков був членом російського об'єднання "Реструкт", лідера якого, Максима "Тесака" Марцинкевича, знайшли мертвим у своїй камері у Челябінську у вересні цього року.

У 2014 році Орєшніков відкрито виступив проти окупації Криму та інформував спільноту про злочини т.зв. "зелених чоловічків" в Україні. За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ та катований. Після погроз життю, 26 липня 2014 росіянин з‘явився на пункті пропуску "Бачевськ" і попросив надати йому політичний притулок в Україні. Маючи українське коріння, у 2016 році Михайло отримав український паспорт і став громадянином України, а перед тим, згідно із законом, відмовився від громадянства РФ.

Цаплієнко наголосив, що у аеропорті Джакарта при затриманні у хлопця були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватись із українським посольством та перші тижні тримали у одиночній камері з обмеженням у будь-яких правах (зв’язок, прогулянки, інформація).

"Деякі мої колеги закидають Михайлові його участь у російському націоналістичному русі "Реструкт". Але, коли він опинився в Україні, то, за його словами, побачив "менталітет, протилежний рабському та радянському". Сподіваюсь, сказав щиро. Як би там не було, на сьогодні він український громадянин, а Україна має стояти за своїх. Прохання до всіх ЗМІ – поширити інформацію про екстрадицію Орєшнікова. Не віддамо українця Москві", - наголосив Цаплієнко. 

Водночас, українське посольство в Індонезії та МЗС не давали коментарів з цього приводу.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати