"Свобода слова і свобода зібрань має фундаментальне значення": в МЗС України "взяли до уваги" ноту від Білорусі

В українському МЗС відреагували на ноту Білорусі та нагадали, що під час подій Революції Гідності білоруська влада не перешкоджала своїм громадянам висловлювати протест проти подій на Майдані перед посольством нашої країни

Про це йдеться в коментарі українського міністерства закордонних справ для "Інтерфакс-Україна".

"Хочемо нагадати, що для України як європейської демократичної держави свобода слова і свобода зібрань має фундаментальне значення. Жодних підстав для обмеження права на мирний протест у цій ситуації не існує", - відповіли у МЗС на закиди білоруського відомства.

В українському МЗС підкреслили, що правоохоронці вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку і учасників акцій, і посольства Білорусі та його працівників.

Читайте також: МЗС Білорусі підготувало список санкцій проти офіційних осіб України

Водночас у відомстві запевнили, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

Читайте також: Білорусь вручила ноту протесту українському послу: незадоволені мітингами під посольством у Києві

"Очікуємо, що білоруська сторона також із належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов'язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі під час перетину українсько-білоруського кордону", - додали у відомстві.

Читайте також: Порушили міжнародне право: авто посла України обшукали білоруські прикордонники

Також у міністерстві нагадали, що під час Революції Гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які біля стін посольства України в Мінську демонстрували "свою вкрай недружню позицію до України та обраного українським народом європейському курсу".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

 

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати