Вперше з часів незалежності: відносна більшість українців надала перевагу книжкам українською мовою, - дослідження


фото: wz.lviv
Вперше за часи незалежності кількість тих, хто б віддав перевагу українській книзі перед російською, стала переважати

Про це йдеться в новому дослідженні "Українського інституту книги".

Згідно з дослідженням, кількість респондентів, які відповіли, що надають перевагу україномовним книгами, за 2 роки зросла з 24% до 32%.

"Відносна більшість українців надають перевагу українській мові книжок - 32% проти 24% у 2018 році. Втім, частка тих, хто надає перевагу російській мові, несуттєво змінилася з 2018 року і зараз становить 27% - зростання частки прихильників україномовних книжок відбулося внаслідок двомовних (яким все одно), яка скоротилася з 45% в 2018 до 41% в 2020. Серед щоденних читачів частка прихильників української та російської мов є однаковою", - йдеться у результатах дослідження.

Дослідження показало, що 74% читачів друкованих книг читали українською мовою, 65% читачів електронних книг читали українською мовою і 67% слухачів аудіокнижок слухали книжки українською мовою.

Також у дослідженні зазначається, що переважна частина дітей (56%) для читання обирають українську книжку за умови, коли є така сама російська книжка.

Серед іншого, дослідження показало, що в Україні 8% дорослих і 13% дітей щоденно читають книжки. Зазначається, що в 2020 році 34% опитаних українців хоч раз придбали друковану книгу.

У дослідженні взяло участь 3,9 тис. осіб, а саме - 2,1 тис. дорослих та 1,8 тис. дітей. Зокрема, було проведено 8 фокус-груп з дорослими респондентами 18-59 років та 16 фокус груп з дітьми 6-17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати