Білорусь після повалення Лукашенка має очолити коаліційний уряд з керівників різних політсил, - Наталія Радіна


фото: Reuters
Дуже важливим є те, щоб після Лукашенка - навіть тимчасово - влада у Білорусі знову не зосереджувалася в руках однієї людини

На це звернула увагу білоруська опозиціонерка, головна редакторка інформаційного порталу "Хартыя'97" Наталія Радіна в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським на Еспресо.TV.

"Я не вірю, що можливе проведення нових виборів при тому, що Лукашенко залишається при владі. Тобто я переконана, що треба домагатися негайного відходу Лукашенка, його відставки. Й мені імпонує такий сценарій, коли до проведення нових, вільних, демократичних виборів - як парламентських, так і президентських - в Білорусі буде сформовано коаліційний уряд", - зазначила вона.

Читайте такожБілоруська автокефальна православна церква оголосила Лукашенку анафему

До складу такого коаліційного уряду, на думку Радіної, могли б увійти "справжні лідери Білорусі, які перебувають сьогодні у в'язницях".

"Це і Микола Статкевич, і Павел Северинець, і той же Віктор Бабарико, і Сергій Тихановський. І цей коаліційний уряд буде призначати і проведення нових президентських виборів, і повернення дії в країні Конституції 1994 року. Бо за нинішньою Конституцією, яку Лукашекно неодноразово переписував під себе, звичайно, є не можливим проведення жодних виборів", - наголосила Наталія Радіна.

 

  • Наразі білоруський народ за кордоном представляє визнана світом в статусі обраної президентки Світлана Тихановська. Філологиня за фахом, професійна перекладачка Тихановська проживає у Литві, де знаходиться під державним захистом офіційного Вільнюсу, й постійно відвідує різні європейські столиці, де проводить перемовими.
  • Також існує, як висловилася білоруська письменниця, нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич, "мережа" з кількох революційних "структур", які "доповнюють одна одну" й учасники яких воліють себе не афішувати.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати