Рада розблокувала отримання 100 млн євро кредиту від Польщі на облаштування кордону


фото: rada.gov.ua
Верховна Рада ухвалила проєкт закону №3039а, необхідний для отримання 100 млн євро кредиту від Польщі

Відповідне рішення підтримало 304 народних депутата, передає Еспресо.TV.

Згідно з текстом пояснювальної записки, метою документу є розблокування отримання кредиту у розмірі 100 млн євро, який надається згідно з договором між урядом та урядом України та урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги від 9 вересня 2015 року, а також внесення змін у зв'язку зі створенням Боргового агентства України.

Так, тимчасово, на час виконання угоди, за нульвою ставкою податку на додану вартість (ПДВ) оподатковуватимуться операції з постачання товарів чи послуг на території України, як здійснюються польськими виконавцями або їх представництвами, зареєстрованими в Україні.

Зазначається, що операції оподатковуватимуться відповідно до укладених у межах цього договору контрактів із замовниками проєктів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону та інших проєктів, що будуть погоджені сторонами договору та фінансуватимуться в рамках окремих контрактів між експортерами з Польщі та юридичними особами-резидентами України.

  • Нагадаємо, уряд Польщі може надати Україні кредит у розмірі, який не перевищує 100 млн євро, для фінансування проєктів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування проєктів пропуску на українсько-польському кордоні, а також інші проєкти. Кредитну угоду на 30 років Україна і Польща підписали ще у 2015 році.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати