Москаль: загострення на Закарпатті викликала влада "слуг", бо угорці відмовились йти в коаліцію після виборів


фото: Mukachevo.info
Екскерівник Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль назвав конфлікт в регіоні інспірованим з боку партії "Слуга народу"

Про це ексочільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль розповів у коментарі для "Цензор.нет".

"Давайте по порядку: були прогнози на те, що "Слуги народу" на місцевих виборах в Закарпатті заберуть обласний центр, міста обласного підпорядкування, більшість у обласній раді. А вийшло так, що ані обласний центр, ні зазначені міста не взяли; а в обласній раді взяли всього 12 з 64 депутатів", - пояснив Москаль.

Читайте також: “Правий сектор” заявив, що непричетний до відео з погрозами на адресу угорців

Колишній керівник Закарпаття зазначив, що партія "Слуга народу" потребувала лояльних голосів, і їхній вибір упав на партію угорців України.

Читайте також: "Хочуть зробити це угорським простором": Клімкін про виконання гімну Угорщини в раді на Закарпатті

"А тут угорці уперлись! Ну, і що тепер робити? В Офісі ж уже вважають, що більшість у них! От і зробили те, що зробили. Замість того, щоб нормально з цими угорцями говорити; замість того, щоб Київ зустрівся з вищим політичним керівництвом Угорщини – замість цього почали цих угорців пресувати", - зауважив Геннадій Москаль.

  • Нагадаємо, напередодні низка закарпатських інтернет-ресурсів опублікували провокаційний відеоролик із зображенням неідентифікованої особи у масці, яка на тлі покажчика населеного пункту Берегове Закарпатської області із символікою "Правого сектору" погрожує українцям угорського походження.
  • 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до благодійного фонду, пов'язаного з Угорщиною. В спецслужбі заявили, що перевіряють інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто негайно відреагував на обшуки: викликав посла України "на килим" та заявив, що поскаржиться на Україну на засіданні НАТО 1 грудня.
  • Також Служба безпеки України заявила, що перевіряє наявність ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, які виконали угорський гімн під час присяги.
  • 2 грудня Угорщина заявила, що обрані на Закарпатті депутати Сюртівської ОТГ під час присяги співали не гімн Угорщини, а "молитву угорців, якій декілька сотень років".
  • 2 листопада угорські депутати Європарламенту від партії "Фідес" у спільній заяві назвали обшуки СБУ в Товаристві угорців Закарпаття "громадянською війною".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати