"Відсутність в українців бажання читати": Ткаченко назвав причину закриття книжкових магазинів

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що причиною закриття низки книжкових магазинів в Україні є відсутність бажання читати з боку людей

Про це він заявив в інтерв’ю НВ.

"За останні роки в Україні спостерігається поступове падіння обсягу примірників - із 5 тис.− 6 тис. у 2015-му до 700−800 примірників у 2020-му. Наклад у 2019-му складав 29,9 млн, а у 2020 році - лише 8 млн. Кількість найменувань також значно скоротилася - з 13651 у 2019-му до 8 тис. у 2020-му", - повідомив міністр.

Ткаченко зауважив, що однією з причин зменшення тиражів та закриття книжкових магазинів є те, що серед українців більше тих, хто не читає.

Він зазначив, що згідно зі статистикою, тих, хто читає щодня, лише 8%. 38% - читають раз на місяць, 19% - нерегулярні читачі і 35% - не читають взагалі. При цьому 53% із тих, що прочитали хоча б одну книгу за останній рік, не придбали жодної книжки. Тобто, за його словами, більше половини нерегулярних читачів не підтримує сферу.

Читайте також: Уперше за роки незалежності: 32% українців почали віддавати перевагу українськомовним книжкам, а не російськомовним, - опитування

"Перш за все, треба працювати над першопричиною проблеми - відсутністю бажання читати. Для того, щоб воно з’явилося - варто зрозуміти цінність, відкинувши стереотипність і можливий негативний досвід у минулому", - сказав Ткаченко.

Міністр зауважив, що насамперед, популяризація читання впливає на грамотність населення, саморозвиток та кар'єрне зростання.

"По-друге, читаюче населення - конкурентні видавництва. Звичка читати в українців сформує попит на книгу, видавництва у свою чергу стануть конкурентоспроможними та пропонуватимуть тільки якісну літературу. Очевидно, питання допомоги книгарням та тим, хто продає українську книжку варто піднімати серйозно", - наголосив він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати