77 випадків насильства: у 2020 році в Україні зросла кількість нападів на журналістів, - НСЖУ

Минулого року в Україні у рамках "Індексу фізичної безпеки журналістів" зафіксовано 77 випадків застосування сили до 101 працівника медіа

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

У НСЖУ пояснили, що загальна кількість постраждалих працівників медіа більша за кількість випадків насильства, оскільки траплялися напади на цілі групи журналістів.

"Антирейтинг проявів фізичної агресії до журналістів у 2020 році традиційно очолив київський регіон. У столиці та області - 26 випадків застосування сили до працівників ЗМІ. На другому місці - Одеська область (9 випадків), у Львівській і Харківській - по 6, у Дніпропетровській і Херсонській - по 5", - зазначили в НСЖУ.

Раніше, у 2019 році, НСЖУ зафіксувала 75 нападів на журналістів, під час яких постраждали 86 медійників.

У числі випадків фізичної агресії проти журналістів у 2020 році 36 нападів було скоєно на жінок (у 2019 році - 34).

Крім того, у НСЖУ зазначили, що новою небезпекою для журналістів стало висвітлення дотримання в Україні карантинних обмежень - минулого року зафіксовано 14 випадків, коли порушники карантину нападали на представників ЗМІ.

Представники поліції або інших правоохоронних структур в 2020 році застосовували силу проти медійників 6 разів, посадовці, депутати й чиновники - 4 рази, один випадок включав застосування зброї.

У НСЖУ наголосили, що роботу журналістів робить небезпечною системна безкарність за злочини проти них і атмосфера ворожнечі, яку нагнітають публічні особи.

"Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого - своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною. Професія журналіста є дуже важливою для суспільства. Представники ЗМІ наражають себе на небезпеку, працюють без вихідних. Висвітлюють найгостріші моменти, ризикують здоров’ям і життям під час пандемії чи збройних конфліктів. Держава має гарантувати захист права на безпечну роботу й викорінення системної безкарності за злочини проти журналістів", - наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

"Індекс фізичної безпеки журналістів" - щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні, який укладають спільно НСЖУ, ГО "Інформаційна безпека", ГО "Платформа прав людини", Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати