У Дніпрі виправдали ексначальників міліції у справі про організацію "тітушок" під час Майдану

У Дніпрі виправдали колишніх міліцейських керівників міста та області від звинувачень в організації "тітушок" під час Революції Гідності

Про це повідомляє Судовий репортер.

На лаві підсудних опинились заступник начальника Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровській області Сергій Хуторний і заступник начальника ГУМВС України в області Сергій Третьяков.

26 січня 2014 року відбувся конфлікт між учасниками мирної ходи в підтримку Революції Гідності і  “тітушками”, які, озброєні палицями і газовими балончиками, забарикадувались у дворі і приміщеннях облдержадміністрації.

За версією обвинувачення, “тітушок” на території ОДА розмістило саме керівництво поліції.

У результаті провокацій і зіткнень тілесні ушкодження отримали 28 громадян.

Очевидці розповідали, що “тітушки” були у дворі, за парканом і міліція не давала протестувальникам до них підійти. На територію “тітушок” проводили з автобусів у супроводі міліції. Працівники міліції, за словами свідків, реагували на дії “тітушок” байдуже і людей не захищали.

На думку суду, ці свідки не підтвердили, що саме начальники міліції Хуторний і Третьяков керували “тітушками” та направляли їх дії.

Серед показань свідків вирізнялися двоє чоловіків, які й були “тітушками”. Один із них впізнав обвинуваченого як особу в каракулевій шапці, що давала вказівки цивільним. Але в судовому засіданні уже не міг точно сказати, що це був підсудний.

Другий також впізнав працівника міліції, який вранці наказував барикадувати приміщення ОДА. Але у судовому засіданні з’ясувалося, що обвинувачений з’явився біля ОДА не раніше 13 години, – такий висновок суд зробив із даних про місцезнаходження мобільного телефона.

У матеріалах справи є вирок суду від 2014 року, яким затверджено угоду між прокурором і цими двома чоловіками (свідками). Їх визнали винними у груповому порушені громадського порядку біля Дніпропетровської ОДА. 

На час проведення 17.06.2014 року свідками впізнання Третьякова, вони самі перебували під слідством і впливом працівників міліції та прокуратури. 

Всі інші докази ніяк не переконали суд і він виніс виправдувальний вирок.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати