Росія виходить з Договору про відкрите небо

Росія починає процедуру щодо виходу з Договору про відкрите небо після відповідного рішення США

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

Як заявили у російському МЗС, вихід США з договору "істотно порушив баланс інтересів" держав-учасниць, а союзники США не підтримали пропозиції Москви з підтримки його життєздатності в нових умовах.

"У зв’язку з відсутністю прогресу в справі усунення перешкод для продовження функціонування договору в нових умовах МЗС Росії уповноважене заявити про початок внутрішньодержавних процедур щодо виходу Російської Федерації з Договору з відкритого неба", — йдеться в повідомленні МЗС.

США офіційно вийшли з Договору про відкрите небо в листопаді 2020 року.

Про свій намір покинути цю угоду президент США Дональд Трамп заявив наприкінці травня 2020 року, рівно за шість місяців до виходу з неї, відповідно до умов договору.

Трамп заявив, що США не будуть брати участь в договорі, поки Росія не буде дотримуватися угоди.

Агентство AP повідомило, що основною причиною виходу з договору стали порушення з боку Росії, а також висновок комісії про недоцільність участі США в цій угоді.

Договір з відкритого неба був підписаний в Гельсінкі 24 березня 1992 року представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Згідно з документом, його учасники можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати