Підтримую надання Україні оборонної допомоги, - кандидат на держсекретаря США Блінкен


фото: Reuters
Під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату кандидат на посаду держсекретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією

Про це повідомляє Голос Америки.

Очікується, що вже до кінця тижня Блінкена затвердять на посаді очільника Державного департаменту США.

“Я підтримую надання Україні оборонної допомоги. Насправді, я мав можливість написати саме про це у виданні The New York Times три роки тому”, - заявив дипломат під час сенатських слухань.

Саме американська допомога свого часу дала можливість українському війську посилити позицію України у війні на сході, переконаний Блінкен.

“Я дуже підтримую, щоб продовжити забезпечення України програмою з тренування. На мою думку, це справді був успіх, коли впродовж кількох адміністрацій ми змогли ефективно тренувати і допомагати їм різними способами, і українці досягнули істотного поступу у спроможності протистояти агресії яка іде від Росії”, - зазначив Блінкен.

Дипломат також наголосив, що, окрім зовнішньої загрози, Україна має серйозні внутрішні виклики.

"Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну. І ми повинні допомогти українцям з цим також впоратись, тому що навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм буде дуже важко збудувати життєздатну демократію”, - зазначив Блінкен.

Сенатор Ренд Пол поцікавився у кандидата на держсекретаря його позицією щодо розширення НАТО, зокрема, щодо прийняття до Альянсу країн, які перебувають у війні, як то Грузія та Україна.

У відповідь Блінкен заявив, що Росія застосовує агресію щодо тих країн, які не захищені членством у НАТО.

“Щодо членства в НАТО є дуже добра причина, чому Росія поводить себе агресивно до тих країн, які не є під парасолькою НАТО. Ми бачили у минулому, що країни, які приєднались до НАТО, не були мішенню російської агресії”, - сказав Блінкен.

Він окремо сказав про перспективи приєднання до Альянсу Грузії.

“Якщо така країна як Грузія здатна виконати вимоги щодо членства в НАТО. Якщо може робити внески у колективну безпеку, то так, НАТО має бути відкритим”, - додав дипломат.

Читайте також: У США 20 січня відбудеться інавгурація президента Байдена

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати