ЄСПЛ звинуватив владу Януковича у численних порушеннях прав людини під час Революції Гідності


фото: ukranews
Європейський суд з прав людин виніс рішення у низці справ щодо подій Революції Гідності, заявивши про численні порушення прав людини та відповідальність держави за смерть принаймні одного активіста

Про це повідомляє ЄП.

Суд, зокрема, виніс рішення у справах Шморгунов та інші проти України, Луценко і Вербицький проти України, Кадура і Смалій проти України, Дубовцев та інші проти України і Воронцов та інші проти України.

Суд одноголосно постановив, що в рамках цих справ було багаторазово порушено статтю 3 (заборона тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції про права людини, пункти 1 і 3 статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статтю 11 (свобода зібрань та асоціацій), статтю 2 (право на життя) і статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

ЄСПЛ встановив, що влада свідомо застосовувала жорстоке поводження і держава несе відповідальність за вбивство як мінімум одного активіста. 

"Суд встановив, що не було проведено ефективного розслідування викрадення, жорстокого поводження та смерті брата пана Вербицького (Юрія Вербицького, який був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань), зазначивши, зокрема, що національна влада кваліфікувала це як вбивство, і за нього відповідальна держава", - сказано у рішенні.

Суд постановив, що багато затримань були свавільними. ЄСПЛ вважає, що влада навмисно намагалася зірвати мирні протести, використовуючи насильство і незаконні затримання.

В цілому суд зазначив, що розслідування подій на Майдані у багатьох випадках було неефективним.

Суд констатував відсутність незалежного і ефективного механізму в Україні для розслідування злочинів міліції та тітушок

Україна повинна виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати