Українська влада навесні 2014 року розглядала можливість подачі води до окупованого Криму, - Радіо Свобода

У 2014 році українська влада обговорювала можливість постачання води до окупованого Росією Криму

Про це повідомляє Радіо Свобода з посилання на документи Андрія Сенченка, який виконував обов’язки заступника голови Адміністрації президента України.

28 березня 2014 року після невизнаного кримського "референдуму" – у тодішнього віцепрем’єра, міністра регіонального розвитку Володимра Гройсмана відбулася нарада про питання роботи Північно-Кримського каналу.

У другому пункті протоколу наради йшлося про доручення Держводагентству "невідкладно забезпечити безперебійну подачу води Північно-Кримським каналом» та «в одноденний строк надіслати листи суб’єктам господарювання Автономної Республіки Крим з пропозицією укласти договори з Управлінням Північно-Кримського каналу на постачання води та визначення умов проведення розрахунків за неї".

Ексголова Держводагентства Василь Сташук заявив, що Кабмін готувався постачати воду окупованому Криму.

"Я знаю, що була комісія, яка засідала з приводу тарифу на випадок постачання води. Здається, там була або гривня, або дві гривні (вартість послуги за постачання одного кубометра води – ред.)", – розповів Сташук.

8 травня 2014 року експрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив акціонувати Північно-Кримський канал.

"Прошу опрацювати питання щодо можливості утворення публічного акціонерного товариства, частка держави у статутному капіталі якого становить 100%, на базі майна Управління Північно-Кримського каналу.", – йдеться в дорученні за підписом Яценюка

Радіо Свобода надіслало запит експрем’єру та отримало відповідь від його пресслужби.

"Державне агентство водних ресурсів України як центральний орган виконавчої влади, дії якого координувалися Кабінетом міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком, обмежило постачання води у Крим у квітні 2014 року. 13 травня 2014 року Держагентство водних ресурсів офіційно повідомило, що припинило постачання води в Крим. Зазначені дії уряду є фактами, що свідчать про реальну позицію і дії Арсенія Яценюка щодо цього питання. Будь-які припущення, домисли та фантазії будь-кого про якісь інші наміри прем’єр-міністра Яценюка є особистими припущеннями, домислами та фантазіями окремих осіб", – відповіли в експрем’єра

.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати