В Укренерго припустили можливість відключення споживачів через критично низькі запаси вугілля на ТЕЦ

Запаси вугілля на складах українських теплових електростанцій (ТЕЦ) станом на 25 січня склали 455 тис. тонн, що є історичним мінімумом і не гарантує енергетичну безпеку країни

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Станом на 25 січня на складах ТЕС знаходиться 455 тис. тонн вугілля, з них антрацитової групи 163 тис. тонн і газової групи 291 тис. тонн. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов'янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для гарантування енергетичної безпеки країни", - цитує видання слова директора з управління ОЕС України-головного диспетчера НЕК "Укренерго" Віталія Зайченка.

Зайченко зазначив, що активні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис. тонн. Зокрема, антрациту - на 51 тис. тонн і 471 тис. тонн газового вугілля.

"Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів", - наголосив Зайченко.

За його словами, українську енергосистему на минулому тижні вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі.

Так, за даними НЕК "Укренерго", білоруський імпорт в період з 18 до 24 січня збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу. Проте подальшому нарощуванню імпорту з Білорусь перешкоджає недостатня здатність між енергосистемами двох країн, яка становить 900 МВт за поточної потреби України в імпорті на рівні 1,5 ГВт.

  • ​Нагадаємо, Укренерго заявило про критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій у зв'язку з настанням холодів.
  • Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Укренерго просить Міністерство енергетики погодити план віялових відключень. Однак згодом в Укренерго можливість віялових відключень заперечили.
  • Голова Міненерго Юрій Вітренко висловив сподівання, що в Україні, попри дефіцит електроенергії, вдасться уникнути віялових відключень найближчим часом.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати