Кабмін затвердив законопроєкт щодо удосконалення методології розрахунку прожиткового мінімуму


фото: minfin
Кабінет міністрів затвердив законопроєкт щодо удосконалення методології розрахунку прожиткового мінімуму в Україні

Кабмін затвердив проєкт закону під час засідання, передає Еспресо.TV.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, документ упорядковує розрахункову величину для визначення надбавок, підвищень та інших виплат, які залежать від прожиткового мінімуму та створення умов для підвищення його фактичного рівня.

Зазначається, що сьогодні реальний прожитковий мінімум більше ніж удвічі перевищує той, що встановлений урядом. При цьому до цієї величини прив'язано понад 150 видів виплат, що також має вплив на планування бюджетів усіх рівнів. 

"Методологія розрахунку прожиткового мінімуму має численні недоліки та потребує приведення у відповідність до сучасних вимог, набори, що застосовуються при визначенні прожиткового мінімуму згідно із судовими рішеннями, визнані протиправними та нечинними", - йдеться у документі.

Відтак, проєкт закону пропонує з 1 січня 2022 року удосконалити підходи до визначення прожиткового мінімуму та удосконалення сфери його застосування.

  • Нагадаємо, раніше Міністерство соціальної політики оцінило реальний прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 4100 грн, у той час як його закріплений законодавством показник складає 2,7 тис. грн.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати