У справі про злочини терористів "ДНР" у в'язниці "Ізоляція" підозрюють 5 осіб, - прокуратура

В Офісі генпрокурора заявили, що в справі щодо злочинів, вчинених у катівні терористів - тюрмі "Ізоляція", загалом проходять до 50 фігурантів

Про це розповів начальник управління Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту ОГП Андрій Лещенко в ефірі "Донбас.Реалій", передає "Радіо Свобода".

"На цей час є 5 осіб, які вчинили ті чи інші злочини, але це не свідчить, що правоохоронні органи знають про злочин тільки цих п’яти осіб. Ні. В цілому їх близько 50. Найближчим часом, сподіваємося, що будуть певні процесуальні рішення по цій кримінальній справі. Але це вже вирішувати безпосередньо процесуальному керівнику в конкретному кримінальному провадженні, чи достатньо доказів на цей час, для того, щоб пред’явити звинувачення тій чи іншій людині", – пояснив Андрій Лещенко.

Прокуров підкреслив, що Україна зацікавлена в покаранні тих, хто скоїв злочини, в тому числі, на окупованій території, як на національному, так і на міжнародному рівні. Щоправда, у міжнародних судових інстанціях інший підхід до доведення події злочину, сказав посадовець.

"Існує таке поняття "форма командної відповідальності", яке відсутнє в нашому національному законодавстві", - зауважив Лещенко.

За його словами, це понняття передбачає, що людина, яка знає або дізналася потім, що стосовно полоненого або цивільного відбувалися якісь дії, але вона не припинила це чи не притягнула до відповідальності людей, які коїли ці злочини, то ця людина вважається співвиконавцем цього злочину.

"Це надає можливість Міжнародному кримінальному суду притягати до відповідальності людей, які фактично не коїли катувань, зґвалтувань чи вбивств, але знали про те, що такі події відбуваються на території, яка знаходиться під їхнім контролем чи їхньою відповідальністю", – пояснив прокурор.

  • Нагадаємо, в'язниця терористів "Ізоляція" знаходиться на території музею сучасного мистецтва, який вони захопили. Музей постав на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. Про утримання та тортури в "Ізоляції" заявляли звільнені з полону громадяни. Зокрема, там утримували вченого Ігоря Козловського та журналіста Станіслава Асєєва.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати