У ЗСУ радянські УАЗи замінять єдиним армійським позашляховиком - оголошено конкурс


фото: Мілітарний портал
У міністерстві оборони вирішили прийняти на озброєння єдиний позашляховик для ЗСУ

Про це заступник міністра оборони України Олександр Миронюк розповів видання Defense Express.

"Проблема з легким автотранспортом у ЗСУ вже давно назріла - ми роками їздимо на "волонтерських машинах", які майже витіснили морально застарілі "статутні" УАЗи. На початку 2021 року Міноборони України запланувало розпочати дослідно-конструкторську роботу з розробки армійського позашляховика, відповідно до реальних потреб війська. Простою мовою, українського "джипу" на заміну "уазику", - зазначив Миронюк.

Заступник міністра пояснив, що вимоги до єдиного позашляховика будуть оголошені всім представникам українського оборонно-промислового комплексу, як державної та приватної форми власності.

Читайте також: Техніка ЗСУ на Донбасі потребує оновлення, - Уруський

"За певний час всі бажаючи мають виготовити дослідні зразки. Ці машини будуть направлені одразу на державні випробування, де будуть виконувати однакові тести та завдання на рівних для всіх умовах. Переможець цього конкурсу отримає право постачання свого виробу до Збройних Сил України", - розповів чиновник міністерства.

За його словами, в українському війську вперше буде започатковано державний підхід, який вже давно практикують у країнах НАТО: силове відомство публічно огололосить бажані тактико-технічні характеристики, вивчить пропозиції, проведе порівняльні випробування зразків та обере найкращий варіант.

  • Нагадаємо, у листопаді 2020 року Міноборони уклало контракт на постачання до ЗСУ 30 колісних самохідних гаубиць "Дана" М2 калібру 152 мм

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати