В Іспанії впродовж трьох років тестуватимуть 4-денний робочий тиждень
Уряд Іспанії затвердив пілотний проєкт, який на національному рівні запровадить чотириденний робочий тиждень
Про це пише іспанська газета ABC.
На пілотний проєкт, який триватиме протягом трьох років, виділять 50 мільйонів євро. Уряд планує фінансово підтримувати компанії, які скоротять свій робочий тиждень із 40 до 32 годин, але не зменшуватимуть зарплату для своїх працівників.
Ініціатором плану була лівоцентристська партія Más País. Як розповів лідер партії Іньіго Еррегон, спершу представники Más País зустрінуться з Міністерством промисловості, щоб домовитися про дослідження, яке визначить, у яких сферах діяльності спершу потрібно запроваджувати менший робочий тиждень.
За його словами, фінансові виплати компаніям упродовж трьох років будуть поступово скорочувати, оскільки вони повинні ставати більш фінансово стійкими. Загалом мета проєкту в тому, щоб завдяки скороченню робочого дня збільшити продуктивність праці так, щоб доходи компаній не впали.
Еррегон також відповів на критику плану. Він запевняє, що століття тому ніхто не міг уявити навіть 8-годинний робочий день, а наразі Іспанія потребує "працювати краще".
Лідер Más País також сподівається, що пілотний проєкт покаже більшості компаній вигоди коротшого робочого тижня і вони самостійно, без підтримки держави, запроваджуватимуть зміни.
Упродовж останніх декількох років компанії в усьому світі тестують скорочення робочого тижня. Хоч і існують побоювання, що такі скорочення можуть призвести до зменшення продуктивності, результати експериментів доводять інше. Так, у Microsoft Japan продуктивність працівників зросла на 40% після запровадження 4-денного робочого тижня. Крім того, на 23% скоротилися витрати компанії на електроенергію та на 59% — обсяги друку документів.
Експеримент із чотириденним робочим тижнем запроваджували у компанії Perpetual Guardian у Новій Зеландії. Водночас заробітна плата залишалася незмінною. Тоді співробітники розповіли, що вони стали менше нервувати, продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися. Водночас частина співробітників заявила, що у додатковий вихідний сумували за колегами та роботою. Згодом компанія вирішила вже повноцінно запустити скорочений робочий тиждень.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе